160 milionů korun za Hancka si asi Sparta nelajzne a úderem úterní půlnoci přijde o přednostní právo...

V posledních měsících se stal ze slovenského reprezentanta Dávida Hancka jeden z nejlepších stoperů soudobé Fortuna:ligy.

160 milionů korun za Hancka si asi Sparta nelajzne a úderem úterní půlnoci přijde o přednostní právo...

Tuzemskou nejvyšší soutěž už však hrát dlouho nemusí a kdo ví, třeba ho v ní čekají už jen tři zápasy - dva ligové a jedno pohárový...

I když se letenské "S" dohodlo s jeho majitelem, jímž je Fiorentina, na hostování až do červencového konce ročníku, právo na přednostní odkup a uplatnění opce trvá jen do úterý 30. června 2020.

Po vypršení tohoto termínu budou mít opět všechny karty v rukou toskánské Fialky a jejich představitelé si pak s perspektivním dvaadvacetiletým zadákem mohou nakládat, jak chtějí.

A právě na tento scénář podle všeho dojde, protože smluvně požadovaných 6 milionů eur (čili okolo 160 milionů korun) zřejmě nejslavnější domácí fotbalová značka na Apeninský poloostrov nepošle.

"Opce na Hancka je tak vysoká, že ji Sparta nebude akceptovat," citoval iSport.cz svůj zdroj z Letné.

I když si Hancko našel českou přítelkyni (tenistku Kristýnu Plíškovou) a nedávno se nechal slyšet, že by si budoucnost ve Spartě dokázal směle představit, úplně o všem nerozhodne.

Ano, jeho slova a názor by sportovnímu řediteli Tomáši Rosického mohly pomoci při dalším vyjednávání s italskou stranou, nicméně ta ho pod cenou určitě neprodá.

Tím spíš, že mají v současnosti existovat vážní zájemci (za všechny AEK Atény či Vitória Guimaraes), kteří mají být schopni požadavky splnit bez skrupulí.

Talentovaného Hložka začal monitorovat gigant z Anglie. Popere se o něj společně s Lipskem?