Několik velkých talentů soudobé mapy, které nerozzáří Euro

Kylian Mbappé, Marcus Rashford, Jadon Sancho, Erling Braut Håland nebo João Félix jsou proti nim ostřílení borci. Své velké přestupy už mají za sebou a na odloženém mistrovství Evropy by se na ně nepohlíželo jako na talentované chlapce, ale jako na opory reprezentací svých zemí. Jaké hvězdy ale EURO mohlo proměnit v superhvězdy?

Dejan Kulusevski

Narozen: 25. dubna 2000, 20 let
Reprezentace: Švédsko
Klub: Juventus Turín
Tržní cena: 31 milionů eur

Švédské občanství, balkánské jméno i příjmení a dres Juventusu… Zní vám to povědomě? Jasně, ale zatímco Zlatana Stará dáma objevila „až“ ve třiadvaceti, Dejana si na svém nákupním seznamu odškrtla už v devatenácti, kdy jej za pětatřicet milionů eur přivedla z Bergama.

Přestože povoláním je Kulusevski „box-to-box“ záložník, typologicky podobný již zmíněnému Harvetzovi, a často se o něm mluví jako o mixu Nicola Zaniola a Kevina De Bruyneho, nejraději se prý cítí pod hrotem. Ale umí naskočit i na pravém křídle, odkud vzešla zatím snad nejšílenější přirovnání, a to vzhledem k veškerým možným srovnávacím parametrům – nový Arjen Robben (slovy trenéra švédské reprezentace) nebo Mohamed Salah (slovy Kulusevskiho agenta), s nimiž jej pojí snad jen velmi dobrá střelba levou nohou.

Ale držme se spíše neúnavných středních záložníků.

V momentálně přerušené sezoně italské nejvyšší soutěže Kulusevski oblékal dres Parmy, kde byl v době přestupu do Juve z Bergama na hostování, a připsal si v ní pět branek a sedm asistencí, což něho činí podílníka na více než třetině všech gólů týmu, který „se plácá“ ve středu tabulky.

Také proto se o jeho služby po podzimu zajímaly vedle Juventusu také Inter Milán, Manchester United – shodou okolností další dva kluby, jejichž dres v minulosti oblékal i Zlatan – nebo Arsenal. Do Anglie ale Dejan ještě nechtěl a po EURO, které se nekoná, se do ní v nejbližší době ani nepodívá.