Přestupová nelogika Barcelony? Talent dostane sbohem a přijde nejistota na stabilně obsazený post

Pořádnou vlnu emocí vyvolala rošáda mezi Barcelonou a Juventusem. Katalánský gigant poslal do Itálie brazilského středopolaře Arthura Mela a opačným směrem má putovat Miralem Pjanič, o kterého se zajímá již delší dobu. Fanoušci ale vyjadřují frustraci nad tímto tahem vedení, navíc se proslýchá, že rozhodnutí není po chuti ani samotným hráčům v kabině.

Přestupová nelogika Barcelony? Talent dostane sbohem a přijde nejistota na stabilně obsazený post

Barcelona pořizovala Mela za 31 milionů eur s vizitkou jednoho z nejtalentovanějších hráčů v Jižní Americe. V této sezóně se prezentoval dobrými výsledky, ale i tak zase tolik příležitostí nedostával. Nyní by jej na Camp Nou měl nahradit třicetiletý bosenský záložník Pjanič.

Fanouškům se nelíbí zmíněná výměna hned z několika důvodů. Tím prvním je aktuální forma, neboť zatím ještě hráč Juventusu nepředváděl v tomto ročníku Serie A nikterak přesvědčivé výkony. Trnem v oku je také věk, neboť ve třiceti letech už je brán jako tvář, kterou již příliš herního progresu nečeká.

Posledním hřebíčkem do rakve je pak jeho umístění v základní sestavě, neboť Pjanič se prezentuje především rozehrávkou z obrany, což ale aktuálně zastává Sergio Busquets, jehož pozice v klubu je neotřesitelná. Nebo vedení Barcelony plánuje odchovance vyšoupnout ze sestavy a dát šanci právě Pjaničovi?