Exslávistu Ngadeua lanaří Juninho do Lyonu. Do Ligue 1 by mohl za tuto sumu...

Přední tým francouzské nejvyšší soutěže Olympique Lyon pátrá po posile do středu obrany a jak tento týden zaznělo na serveru kick442.com, v jeho prioritním hledáčku uvízl devětadvacetiletý stoper Michal Ngadeu-Ngadjui.

Exslávistu Ngadeua lanaří Juninho do Lyonu. Do Ligue 1 by mohl za tuto sumu...

Ten má za sebou první sezonu v belgické First Division A, s tím, že až do jejího přerušení si na své konto připsal devětadvacet odehraných zápasů, tři vstřelené branky a stejný počet žlutých karet.

Za Gent pak odehrál i dvanáct duelů v Evropské lize (celkem stačil až do ukončení ročníku nasbírat 42 soutěžních vystoupení) a i v ní se mu podařilo skórovat. Zástupce Lyonu zaujal právě i v soubojích s Wolfsburgem, AS Řím či Saint-Étienne.

Dialogy mezi agentem a Juninhem, jenž zastupuje Olympique, již probíhají a celá záležitost by se mohla vyřešit v řádu dnů. Mírnou komplikací je však skutečnost, že sedminásobného šampiona Ligue 1 by se nyní kvůli sedmé příčce neměly týkat evropské poháry. Lákadlo v podobě přítomnosti v jedné z TOP 5 evropských lig je však pořád dostatečné.

Zatímco z rumunského Botosani se ostřílený střední obránce stěhoval do české metropole v polovině roku 2016 za půl milionu eur, při loňském přestupu do Gentu už byla jeho cena několikanásobně vyšší (4,5 milionu eur).

A aktuálně je někdejší zadák rezervy Norimberku ještě více než dvakrát dražší - Gent za něj požaduje rovných 10 milonů eur.

Příště už asi nervy na uzdě udrží aneb Co vše čeká Škriniara za slovní napadení sudího?