Jen s mladými se tituly vyhrávají těžce, radí sportovnímu řediteli Sparty viceprezident Juventusu

Dlouholetý funkcionář úřadujícího italského šampiona z turínského Juventus Stadium Pavel Nedvěd zastává názor, že jen s mladíky se ligové tituly nevyhrávají a upozorňuje Spartu, že pokud chce skutečně bojovat o titul, musí doplnit aktuální tým posilami.

Jen s mladými se tituly vyhrávají těžce, radí sportovnímu řediteli Sparty viceprezident Juventusu

To vše i přesto, že ho stejně jako spoustu lidí zaujali ofenzivně ladění letenští teenageři Adam Hložek s Adamem Karabcem. "Nejenom Hložek, chytil se i Adam Karabec. Sparta obecně založila svoji jedenáctku na talentech. Jenže jen s mladými hráči se tituly vyhrávají těžce. Cesta je to hezká, ale já si myslím, že Sparta vždycky měla pozici týmu, který vyhrává tituly a na to by nemělo vedení zapomenout," pronesl na stránkách Deníku Sport rodák z Chebu.

Zmíněný Hložek podle jeho slov v zahraničí jednou skončí, ale jeho transfer by rád viděl až později. Nikoliv okolo osmnácti, kterých dosáhne za pár týdnů. "Je hodně mladý, ale na svůj věk má za sebou hodně odehráno, nastupuje v základní sestavě… Asi bych ho nutně ven netlačil. Ať si udělá velmi dobré jméno v Česku a čas, kdy jej Sparta náležitě zpeněží, určitě přijde," předpověděl vicemistr Evropy z roku 1996, jehož vyjádření vyšlo na serveru isport.blesk.cz.

Právě teď táhne letenské "S" sérii osmi výher v řadě, na lepší než třetí místo už to však stačit nebude. Mohl by jeho bývalý klub, který čeká na titul od roku 2014, zabojovat o primát již v ročníku 2020/2021? "Nemám křišťálovou kouli, ale sportovního ředitele tam dělá Tomáš Rosický , takže to je pro mě záruka, že to bude mít fotbalovou myšlenku. Pak je však otázka, jakou cestou se vydají. Jestli to postaví skutečně jen na mladých, nebo tým doplní posilami, aby o titul mohli skutečně bojovat," uzavřel Sportem citovaný Nedvěd, jenž končil hráčskou kariéru před jedenácti lety.