Když Trpišovský předčí i trenéra Juventusu aneb Vršovické mistry z Edenu chválil i Nedvěd

I když je současný viceprezident Juventusu Turín Pavel Nedvěd díky své minulosti považován za sparťana, Slavia podle jeho slov vyhrála ligový titul absolutně zaslouženě.

Když Trpišovský předčí i trenéra Juventusu aneb Vršovické mistry z Edenu chválil i Nedvěd

"Nebyl jsem v Česku nějaký čas, ale už kdysi jsem říkal, že Slavia se vydala zajímavou cestou. Tvrdou cestou, kterou se dá uspět i v Evropě. Že získali třetí titul ve čtyřech letech, je jen potvrzení, že dělají fotbal dobře. Klobouk dolů před nimi. Jsem rád, že i ostatní celky se zvedly a kvalita soutěže nebyla vůbec špatná," pronesl v interview pro iSport.cz bývalý kapitán českého nároďáku.

Sešívaní hodně vděčí realizačnímu týmu na čele s Jindřichem Trpišovským, který si podle "Grande Paola" dělá velmi dobré jméno i v zahraničí. I když o něj může být zájem v zahraničí, nejraději by ho viděl u české reprezentace...

"Záleží jaké myšlenky pro Slavii a české hráče má. Pokud zůstane, bude jedině dobře, že takto kvalitní trenér bude rozvíjet české fotbalisty. Uvidíme, jakou cestou se vydá. Dobré by bylo, kdyby jednou vedl i národní tým, abychom hráli dobrý a hlavně ofenzivní fotbal. Mluvil jsem se o něm s naším koučem Mauriziem Sarrim, a ten byl úplně v šoku, jakým způsobem s nimi Slavia loni na Chelsea hrála. Prý takový styl dlouho neviděl, takže se mu moc líbil a hodně jsme se o něm spolu bavili. Byl uchvácený z toho slávistického stylu. On je známý tím, že chce hrát velmi ofenzivní fotbal a říkal, že ho pan Trpišovský ještě předčil. Hráli vzadu na hodně velké riziko, ale vycházelo jim to a měli to dobře sladěné," pochválil čerstvé tuzemské šampiony sedmačtyřicetiletý internacionál, jehož osobní konto zdobí spousta trofejí včetně Zlatého míče.