Suchý měl mít zamlada nakročeno do Realu. Kdo mu nakonec vystavil stopku?

Nynější sportovní ředitel druholigové Dukly Pavel Vandas byl svého času hráčským agentem, což mu nakonec vydrželo dlouhých 17 sezon a přibližně dvanáct let zpět byl u toho, když se v souvislosti se stoperem bundesligového Augsburgu Markem Suchým zmiňoval slovutný Real Madrid.

Suchý měl mít zamlada nakročeno do Realu. Kdo mu nakonec vystavil stopku?

Co tehdy chybělo k tomu, aby se prodej exsešívaného defenzivního specialisty do LaLigy realizoval? Zejména zelená od bývalého hlavního kouče Realu Bernda Schustera...

V současnosti již šedesátiletý německý odborník vedl Bílý balet od července 2007 do prosince 2008, čili zhruba rok a půl a na zkušeného českého reprezentanta se byl dokonce podívat na vlastní oči.

"Byl tam jediný problém. Tenkrát jsem spolupracoval s německou agenturou, která Marka sledovala a byli jsme ve spojení po celou dobu mistrovství světa dvacítek v Kanadě. O přestupu rozhodoval Bernd Schuster a nakonec ho neangažoval. Když se na něj přijel podívat, tak obrana zrovna trošku propadla a nebylo to takové," přiznal Vandas, jehož vyjádření vyšlo na idnes.cz.

Dnes dvaatřicetiletý odchovanec Slavie se vydal do zahraničí o něco později, přesněji v úvodu roku 2010, čili před více než dekádou a to za necelé čtyři miliony eur. Kromě Spartaku Moskva si zahrál i za Basilej, se kterou slavil čtyři tituly pro mistra Švýcarska.

Vandasovi se však i tak pár zajímavých transferů do zahraničí povedlo. "Dohromady jsem byl u přestupů za nějakých 300 milionů. Tehdy ale nelétaly takové částky jako dnes. Nemůžu o tom moc mluvit, někde jsou takové klauzule. Zprostředkovával jsem i některé přesuny německých hráčů. Zastupoval jsem hodně mladých fotbalistů od 15 let, minimálně nějakých 80 procent se mi jich podařilo dotáhnout do první ligy a udělat z nich milionáře," pochlubil se idnes.cz citovaný Vandas.

Na Čecha, který dostane smlouvu na San Bernabéu, tak ještě stále čekáme.

Který z těchto 4 druholigových týmů dostane šanci s Pardubicemi či Brnem zabojovat o elitní soutěž?