Který z těchto 4 druholigových týmů dostane šanci s Pardubicemi či Brnem zabojovat o elitní soutěž?

Druholigové karty jsou v tuto chvíli rozdány tak, že o první příčku by si to měly ve zbytku soutěže rozdat vedoucí Pardubice a druhé Brno, které jsou od zbytku peletonu odděleny jedenácti, respektive deseti body.

Který z těchto 4 druholigových týmů dostane šanci s Pardubicemi či Brnem zabojovat o elitní soutěž?

Zatímco vítěz FNL si zajistí přímou místenku do Fortuna:ligy, celky na druhém a třetím místě čeká baráž o postup mezi elitu. Když přihlédneme k tomu, že první dvě příčky už jsou s největší pravděpodobností obsazené, ve hře už je jen jedno místo, ze kterého půjde zabojovat o smetánku. A na něj si brousí zuby hned čtveřice hladových adres.

Dvě jsou z metropole, jedna z Vysočiny a jedna z východních Čech. Kdo by měl mít k baráži nejblíže? Papírově to vypadá na dejvický soubor kouče Romana Skuhravého se sídlem na Julisce, který má nahraných nejvíce bodů (47) a ve zbylých čtyřech zápasech vždy narazí na hůře postavená mužstva. Duklu navíc může hřát i aktuálně probíhající šňůra tří výher, která ambiciózní pražské značce okolo Hadaščoka, Ayonga, Doumbii a spol. dodává sebevědomí.

Pakliže by Viktoria Žižkov zvládla domácí duel s Prostějovem, Duklu by bodově přeskočila o bod. Proti ní však hraje to, že ji v sedmadvacátém kole čeká výjezd na půdu Zbrojovky a v posledním kole přivítá doma Pardubice. V těchto utkáních jasným favoritem rozhodně nebude.

Jihlava už ztrácí na baráž čtyři body a navíc se brzy představí na hřišti vedoucích Pardubic. Pakliže by ve městě dostihů a perníků výběr kouče Radima Kučery netriumfoval, s vidinou baráže už se může podle všeho rozloučit.

Šanci však stále cítí také hradečtí Votroci a to i přesto, že ztrácí na vysněnou bronzovou pozici pět bodů. Stejně jako Žižkov je však čeká do konce soutěže ještě pět soubojů a nenarazí v nich na nikoho z první šestky, s tím, že hned tři utkání proběhnou na jejich stadionu Pod lízátky.

Zbylý los Dukly (26 odehraných zápasů, 47 bodů):

- doma Chrudim
- venku Líšeň
- doma Varnsdorf
- venku Třinec

Zbylý los Viktorie Žižkov (25 odehraných zápasů, 45 bodů):

- doma Prostějov
- venku Brno
- doma Vlašim
- venku Ústí
- doma Pardubice

Zbylý los Vysočiny Jihlava (26 odehraných zápasů, 43 bodů):

- venku Pardubice
- doma Prostějov
- venku Vlašim
- doma Ústí

Zbylý los Hradce Králové (25 odehraných zápasů, 42 bodů):

- doma Vlašim
- venku Prostějov
- doma Ústí
- venku Vítkovice
- doma Sokolov

Kouč Pardubic: Rozumím, že by někdo chtěl mít náskok 20 bodů, to my taky, ale nemáme...

Pět nejvážnějších kandidátů na střelecký trůn ve druhé české lize

Viktoria Žižkov v Edenu nebo na Letné? Obě dvě varianty jsou podle majitele možné...

První liga s Viktorkou je velké lákadlo a věřím, že to zvládneme, hlásí Švenger. V jaké statistice je nejlepší?