Reprezentaci v hlavě mám a vím, že šance existuje, hlásí Kozák, jehož cílem je nominace na Euro

Střelcům Fortuna:ligy nyní vládne dvanáctigólová dvojice ze Sparty Guélor Kanga a Libor Kozák, s tím, že když započítáme i domácí pohár, nejproduktivnějším hráčem celého domácího dění je nejlepší střelec Evropské ligy v sezoně 2012/2013, který navíc udeřil čtyřikrát také v MOL Cupu.

Reprezentaci v hlavě mám a vím, že šance existuje, hlásí Kozák, jehož cílem je nominace na Euro

Bývalý forvard Lazia či Aston Villy, jenž v domácích podmínkách prošel také Opavou nebo Libercem, si udržuje formu, o čemž svědčí skutečnost, že v posledních pěti duelech rozvlnil síť soupeřů hned čtyřikrát.

Svěřenec Václava Kotala doufá, že mu fazona vydrží a rád by do konce ročníku atakoval metu dvaceti branek, k čemuž mu v tuto chvíli chybí čtyři kousky. Šanci však bude mít v nadcházejících čtyřech utkáních.

Udržení formy by znamenalo i to, že by si udržel šanci na reprezentační dres a vysněné Euro. to vše i přesto, že si v kvalifikaci na šampionát připsal jen několik olomouckých minut proti Černé Hoře...

"I za ten krátký časový úsek jsem byl rád, protože jsem se do národního mužstva vrátil po dlouhé době. Další minutáž bych chtěl pochopitelně přidat," vzkázal jednatřicetiletý snajpr, jenž se vrátil do národního mužstva po pěti a půl letech.

Jednou z motivací je pro něj právě i mezinárodní kolbiště. "Reprezentaci v hlavě mám a vím, že šance existuje. Bude záležet na mně a na tom, jak to půjde ve Spartě," doplnil sedminásobný reprezentant Česka s dvojící tref z podzimu 2013.

Byť mu bude na mistrovství Evropy již dvaatřicet let, rád by na kontinentálním turnaji nechyběl. "Posunutí šampionátu mohlo někomu pomoct, někomu naopak uškodit. Pro mě je z dlouhodobého hlediska nominace cílem, ale během zápasů v klubu na ni rozhodně nemyslím. Snažím se pořád zlepšovat a uvidíme, na co to bude stačit," uzavřel konkurent Drchala, Tetteha či Karabce.