Kouč Pardubic: Rozumím, že by někdo chtěl mít náskok 20 bodů, to my taky, ale nemáme...

Po nedávné bezgólové remíze ve východočeském derby s Votroky vládnou na jaře neporažené Pardubice druholigovému peletonu s náskokem čtyř bodů na druhou Zbrojovku.

Kouč Pardubic: Rozumím, že by někdo chtěl mít náskok 20 bodů, to my taky, ale nemáme...

Protože se týmu z města dostihů a perníku odložil duel šestadvacátého kola s Třincem, Brno se mu v případě středečního vyloupení Varnsdorfu přiblíží na rozdíl jediného bodu...

Trenérský štáb nepanikaří a naopak své svěřence povzbuzuje. "Musíme hráče pozvednout, že to máme pořád ve svých rukou," burcoval kabinu hlavní kouč lídra tabulky Jiří Krejčí, jenž řídí hráče jako Jeřábek, Boháč, Hlavatý či Ewerton.

Pardubický soubor rozhodně nešel do druholigových bojů jako tým, který by se měl prát o postup a nynější příběh je tak pořád tak trochu jako pohádka, které si je třeba vážit. "Rozumím, že by někdo chtěl mít náskok dvacet bodů, to my taky... To nemáme, ale před takovým obrovským favoritem, jako je Brno, máme pořád čtyři body náskok," upozornil šéf pardubické lavičky.

Do konce zbývá pět kol a přímý postup Pardubic už může ohrozit jen zmíněné Brno. Třetí tým Viktoria Žižkov už je zpět třináct bodů a protože jich je ve hře jen patnáct, ohrožení se v tomto směru nepředpokládá.