První liga s Viktorkou je velké lákadlo a věřím, že to zvládneme, hlásí Švenger. V jaké statistice je nejlepší?

Viktoria Žižkov už je ve hře o baráž o nejvyšší soutěž. Na aktuálně třetí místo FNL dovedl tradiční pražskou značku její kapitán Milan Švenger, jenž navíc vévodí žebříčku brankářů s nejvyšším počtem vychytaných nul.

První liga s Viktorkou je velké lákadlo a věřím, že to zvládneme, hlásí Švenger. V jaké statistice je nejlepší?

"Od úspěchů ve Spartě zažívám ve Viktorce druhé nejšťastnější období," přiznal zkušený třiatřicetiletý gólman, jenž v minulosti prošel také Čáslaví, Mostem, Senicí, Vlašimí, Zlínem nebo Příbramí.

Co říká na vedení v počtu čistých kont? "Zní mi to hezky. Ale ještě lip by mi zněla věta, že Viktorka Žižkov je nejlepším týmem F:NL," doplnil na fkvz.cz svěřenec kouče Zdeňka Haška.

Jeho konto zdobí k tomuto datu 100 prvoligových vystoupení. Jak moc touží po tom, aby začal druhou stovku právě na současné adrese? "Já bych si to moc přál. A věřím, že na to opravdu dojde. I proto jsem před pár dny podepsal smlouvu na dva a půl roku. Liga s Viktorkou je velké lákadlo a věřím, že to zvládneme," pokračoval strážce svatyně.

A má už vůbec současný žižkovský kádr na elitní soutěž? "Jsem o tom přesvědčen. Máme vytvořeny kvalitní podmínky pro práci, je tu super mančaft a máme vynikající trenéry. Ten velký posun za jediný rok je jejich vizitka. A skvěle se mi pracuje i v té naší gólmanské partě. S klukama nám to klape a trenéra Vaška Wintera řadím po bok táty a Honzy Stejskala. Ty nuly jsou z velké části i jeho zásluha," uzavřel Švenger, jemuž dali ve fotbale nejvíc kromě otce Jaromír Blažek a Jan Stejskal, s nimiž svého času spolupracoval ve Spartě.

Ve čtvrtek přijede na půdu jeho klubu desátý Prostějov. Mohla být přijít jubilejní nula s pořadovým číslem 10?