Pět nejvážnějších kandidátů na střelecký trůn ve druhé české lize

Druhá nejvyšší domácí soutěž má před sebou posledních pět kol, během nichž se mimo jiné rozhodne také o střeleckém králi, jehož by ovládnutí ofenzivní tabulky mohlo vystřelit za lepším angažmá.

Pět nejvážnějších kandidátů na střelecký trůn ve druhé české lize

Byť stále mají šanci i dvaadvacetiletý záložník Pardubic Michal Hlavatý (9 gólů), o rok mladší útočník Zbrojovky Antonín Růsek (9 gólů) i sedmadvacetiletý středopolař Lukáš Holík z Dukly (10 gólů), stále je před nimi pět jmen, kteří k tomuto datu nasbírali ještě více tref...

Ano, finiš FNL bude zajímavý i z hlediska souboje kanonýrů, z nichž je hned pět na jedenácti přesných zásazích. Konkrétně jde o osobnosti Brna, Hradce Králové, Jihlavy, Vyšehradu a Ústí nad Labem.

Nejlepší čísla vykazuje teprve devatenáctiletý útočník Slavoje Vyšehrad Tomáš Čvančara, který nasbíral oněch jedenáct branek během osmnácti vystoupení, s tím, že na trávnících pobyl "jen" 1168 minut čistého času.

Oproti hradeckému záložníklvi Adamu Vlkanovovi, jenž je na stejném počtu gólů, ale dohromady odehrál už 2082 minut, je to velký rozdíl. Oba tyto muže mimochodem spojuje i velký počet nasbíraných žlutých karet - zatímco Votrok je na šesti, perspektivní snajpr z metropole dokonce na sedmi a vznáší se nad ním hrozba disciplinární stopky, která by ho v boji o trůn notně přibrzdila.

TOP 5 nejlepších střelců FNL po 25. kole:

Jakub Přichystal (Brno) - 11
Adam Vlkanova (Hradec) - 11
Stanislav Klobása (Jihlava) - 11
Tomáš Čvančara (Vyšehrad) - 11
Lukáš Matějka (Ústí) - 11