Dlouhodobě nejlepší obránce planety? Podle Zidana už obléká patnáctým rokem sněhobílý dres Realu...

Protože Barca se Sevillou jen remizovala, na čele LaLigy ji díky lepším vzájemným duelům vystřídal Real, který si ve třicátém kole poradil se San Sebastianem.

Dlouhodobě nejlepší obránce planety? Podle Zidana už obléká patnáctým rokem sněhobílý dres Realu...

Hlavní kouč Bílého baletu Zinedine Zidane však o útoku na titul pořád nechce mluvit. "Vítězství? Pěkné, ale nepřeceňuji ho. V této chvíli absolutně nic neznamená a tlak na nás je pořád stejný. V našem uvažování se nic nemění, v zápasovém koloběhu jsme každý třetí den a body se budou počítat až na konci," připomněl šéf madridské lavičky.

Třináctinásobný šampion Ligy mistrů zvítězil díky trefám Karima Benzemy a Sergia Ramose a po restartu Primera División si stále udržuje stoprocentní bodovou bilanci. "Musíme zůstat naplno koncentrovaní a i nadále ukazovat touhu s odhodláním," pokračoval úspěšný stratég ze San Bernabéua.

Nemohla by s Realem zamávat ztráta kapitána Sergia Ramose, jenž musel kvůli zranění hry střídat již po hodině hry? "Podle mě je to dlouhodobě nejlepší obránce na světě. Hrával jsem s ním a vím, o čem mluvím. Jeho charakter a odhodlání ve prospěch mužstva během zápasu jsou prostě úžasné. Nyní se zranil, ale je to jen naražené koleno a doufám, že nic dalšího už na povrch nevyplave," přál si Zidane na adresu španělského reprezentanta, který v tomto ročníku udeřil již sedmkrát, čímž vyrovnal své střelecké maximum ze sezony 2016/2017.

Čtyřiatřicetiletý veterán, který působí v Realu patnáctým rokem, se stal mimochodem držitelem nového rekordu LaLigy. Ještě žádný jiný zadák totiž v dotyčné soutěži nevstřelil tolik branek, jako právě bývalý defenzivní specialista Sevilly, který už jich má na kontě osmašedesát. Ramos z první příčky historického seznamu odsunul na druhé místo Ronalda Koemana, jenž ve své době podobně vynikal v konkurenční Barceloně.