Vrba slaví úspěch i v Bulharsku: Tahle trofej je pro mne o to mimořádnější, že jsem tu jen půl roku

V Plzni vycítil, že už nemá co nabídnout, proto se opět vydal za hranice. Na západě Čech však zanechal velice dobrou vizitku a historické úspěchy. Nyní slaví podruhé i v zahraničí. Ludogorec si s předstihem zajistil ligový titul, který je devátou mistrovskou trofejí v řadě. Stalo se tak v neděli po domácí výhře s Broe Stara Zagora.

Vrba slaví úspěch i v Bulharsku: Tahle trofej je pro mne o to mimořádnější, že jsem tu jen půl roku

Do konce bulharské nejvyšší soutěže zbývá odehrát ještě čtyři kola, ale Razgrad má již titul v kapse. V tabulce má 65 bodů a druhá CSKA Sofie či třetí Levski jej již nemohou předstihnout. Po závěrečném hvizdu domácího zápasu s Beroe Stara Zagora zavládla radost, kterou pociťoval i šestapadesátiletý český kouč.

„Tenhle titul je pro mne o to mimořádnější, že jsem k týmu přišel teprve před půl rokem. Jsem velmi šťastný,“ prohlásil Vrba pro bulharská média na tiskové konferenci a rozšířil svou sbírku mistrovských trofejí již na třetí zemi. Kromě úspěchů v Plzni také v roce 2007 v Žilině. Razgrad vládne bulharské nejvyšší soutěži, což dokazuje fakt, že ji ovládl již podeváté v řadě.