Z italské reprezentace přišel vzkaz pro Balotelliho: Probuď se a nezahazuj svoji kariéru

Co bude dál s kontroverzním italským útočníkem Mariem Balotellim? Po necelém roce dostal výpověď v Brescii, kde hrají také čeští legionáři Aleš Matějů a Jaromír Zmrhal. Kontrakt měl platit ještě dvě další szeóny, ale šéf účastníka Serie A poslal hráči písemný vzkaz, že s ním již nadále nepočítá. Nyní přišel vzkaz i od trenéra italské reprezentace, který hráče nabádá k probuzení.

Z italské reprezentace přišel vzkaz pro Balotelliho: Probuď se a nezahazuj svoji kariéru

Podle vyjádření z Brescie se Balotelli vrátil po koronavirové pauze ve špatném fyzickém stavu a opakovaně nedorazil na trénink. Své udělaly také konflikty se samotným majitelem klubu Massimem Cellinim, který vyjádřil lítost, že útočníka vůbec angažoval.

Trenér národního výběru Roberto Mancini však stále vidí v problémovém hráči potenciál, proto jej v rozhovoru pro jednu italskou televizi vyzval, aby se probudil dříve, než bude jeho kariéra pohřbena definitivně.

„Snad tisíckrát jsem mu říkal, že mrhá svým talentem. Mám ho velmi rád už z dob, kdy byl ještě chlapcem. Dokázal mimořádné věci. Stále doufám, že se jednoho dna probudí a změní se. Má úžasnou kondici, rychlost a techniku. V třiceti letech je stále uprostřed své kariéry, tak ať ji nezahazuje,“ prohlásil Mancini.