Bayern loví talentovaného obránce, o kterého je v Evropě zájem. Odnést by to mohl Alaba

Jednadvacetiletý obránce marockého původu Achraf Hakimi budí pozornost celé Evropy. Majetek Realu Madrid tráví již druhou sezónu v rámci hostování v Dortmundu, ale nyní se nabízí možnost ho výrazně zpeněžit. Produkt mládežnické akademie Bílého baletu by mohl na San Bernabéu postupem času nahradit Sergia Ramose, pokud se však vedení nerozhodne ho pustit do světa a získat za něj nějaký ten milión.

Bayern loví talentovaného obránce, o kterého je v Evropě zájem. Odnést by to mohl Alaba

Hakimi je vysoce obletovaným zbožím a jeho cena neustále roste. Bude zajímavé sledovat nabídky během léta, které se mohou i vinou finančních problémů celé řady klubů držet při zemi. V tom případě by se nabízelo další možné hostování, anebo pokus o zapracování v A-týmu Realu Madrid. Nepředpokládá se, že by marocký legionář setrval v Borussii i další sezónu.

Podle listu Calciomercato je zájemců celá řada. V popředí postává Bayern Mnichov, který již spřádá plány, jak tento záměr dotáhnout do zdárného cíle. Pozadu nejsou ale ani Inter Milán, Chelsea či PSG. Jisté je, že suma nebude malá a Real se nenechá uchlácholit na špatnou dobu a slevy na hráčském trhu.

Bavorský obr větří, že je na letní investice nutné získat potřebný kapitál, proto se nebrání sáhnout i do současného kádru a někomu dát sbohem. Podle listu Telegraph by mohl být obětován právě David Alaba, jenž je spojován především s Liverpoolem či Manchesterem City.