Znechucený Beauguel naznačil možný odchod z české ligy: Necítím, že by se mi tady chtělo zůstávat

Francouzský forvard v plzeňských službách Jean-David Beauguel v posledních dnech zaměstnává mediální prostor i jinými, než čistě fotbalovými věcmi. Podruhé během pár dní totiž veřejně upozornil na rasistické chování příznivců.

Znechucený Beauguel naznačil možný odchod z české ligy: Necítím, že by se mi tady chtělo zůstávat

Poprvé na hanáckém Andrově stadionu čelil urážkám kvůli barvě pleti na hanáckém Andrově stadionu přímo bývalý hráč Dukly či Zlína a ve středu na Letné se situace opakovalo v případě jeho spoluhráče ze středové řady Joela Kayamby.

"Ve středu se to stalo znova. Během zápasu dělali ultras Sparty opičí zvuky na mého spoluhráče Kayambu. A vůbec nikdo s tím nic nedělal. Co je s vámi, chlapi? Kanga, Tetteh, Costa jsou přeci taky černí, ne?," postěžoval si na Twitteru plzeňský útočník.

Když to šel kolega Mihálika, Chorého a spol. řešit po závěrečném hvizdu s rozhodčími na čele s hlavním sudím Ondřejem Pechancem, neuspěl...

"Řekl mi, sorry Bogy, já nic neslyšel, Lhář! Já jsem seděl na lavičce a společně se spoluhráči jsme slyšeli všechno: Dokonce za mnou přišel někdo z VIP tribuny a omlouval se mi," pokračoval ve stížnostech osmadvacetiletý fotbalista, jenž působí v českém prostředí již šestým rokem.

Kvůli incidentům z poslední doby údajně dokonce zvažuje předčasný odchod nejen z Česka. To vše i přesto, že má v Doosan aréně smlouvu až do roku 2022.

Osmadvacetiletý Beaguel, který má s Viktorií smlouvu do léta roku 2022, prý kvůli incidentům z posledních zápasů dokonce zvažuje, že by z české ligy odešel. "Jsem z toho hrozně smutný a znechucený. Necítím, že by se mi tady chtělo zůstávat," podělil se o své dojmy v noci ze středy na čtvrtek vítěz Českého poháru i Superpoháru z roku 2017.