Černé týdny v Gelsenkirchenu. Schalke 04 táhne nejhorší sérii bez výhry v historii klubu

Schalke 04? Ještě před pár měsíci se zdálo, že jde o jednoho z kandidátů na titul a tým, který v právě probíhající sezoně nebude mít problém, aby se dostal do evropských pohárů, protože se nalézal na třetí pozici.

Černé týdny v Gelsenkirchenu. Schalke 04 táhne nejhorší sérii bez výhry v historii klubu

Nynější realita je však úplně jiná - sedminásobný mistr Německa z Gelsenkirchenu se v bundeslize naposledy radoval z vítězství v polovině ledna, kdy skolil Borussii M'gladbach a od té doby čeká na tříbodový zápis dlouhých 13 zápasů.

Celek z Veltins Areny už tak překonal svůj negativní rekord bez výhry, který vydržel téměř třicet let. V ročníku 1993/1994 tehdejší hráči modrobílých barev nezvítězili dvanáctkrát za sebou.

Šňůra Schalke čítá 6 remíz a 7 porážek a tomu, že je klub stále devátý a nebojuje o udržení, vděčí vydařená první polovina sezony.

"V této situaci je pro nás důležité sbírat každý bod, takže plichta s Leverkusenem není neúspěch," uvedl dvaatřicetiletý italský kapitán Daniel Caligiuri.

Pravdou je, že v roce 1904 založená značka doplácí v těchto týdnech na obrovskou marodku a v posledním kole se musela obejít hned bez deseti zraněných hráčů áčka.

Nelichotivá série proto hned tak skončit nemusí. Ve středu se totiž hráči Schalke postaví sousedovi v tabulce Eintrachtu Frankfurt, který před pár dny rozstřílel Herthu a v případě zvládnutí domácího klání je může bodově přeskočit.

Atalanta jako vítěz Ligy mistrů? Nikoliv jen pasé, prý už i realita!