Straka jde proti proudu: Kanga může hrát i s Dočkalem. Jsou to dva hráči, kteří by opravdu mohli vtisknout Spartě tvář

Stále ještě devětadvacetiletý gabonský záložník Guélor Kanga hrál sice v posledním kole základní části na půdě Slovácka jen třicet minut, ale díky své trefě se stal podruhé v řadě nejlepším ligovým střelcem Sparty.

Straka jde proti proudu: Kanga může hrát i s Dočkalem. Jsou to dva hráči, kteří by opravdu mohli vtisknout Spartě tvář

Zatímco v uplynulém ročníku mu na dotyčný status stačilo po třiceti kolech jedenáct tref, v nynější sezoně svou bilanci ještě o jeden přesný zásah vylepšil.

Celkově se během svých šestadvaceti startů podílel na 17 brankách letenského "S", což ho v kanadském bodování nejvyšší tuzemské soutěže staví na druhé místo hned za plzeňským špílmachrem Pavlem Buchou a naopak před boleslavského Budínského, jabloneckého Sýkoru či libereckého Malinského.

"Ukázal, že je to opravdu velice dobrý, kreativní fotbalista a může hrát i s Dočkalem. Mnozí to kritizovali, ale jsou to dva hráči, kteří opravdu by mohli vtisknout Spartě tvář a pomoct produktivitě a kreativitě. Určitě by nebylo špatné, kdyby zůstal, ale u něj to je stoprocentně o jedné věci: že chce hrát za Spartu, že chce být v Praze. Je to i otázka kritiky, která na něj byla. Znám africké hráče, oni jsou neskutečným způsobem ješitní. Jsou citliví na kritiku, na respekt k trenérovi. Pokud to respektovat nebude, tak se s ním musí Sparta rozloučit. Na jednom hráči to nestojí," citoval server aktualne.cz slova Františka Straky.

Jak už naťukl bývalý kouč Sparty, středopolařova budoucnost v české metropoli je opravdu pořád nejistá. I když se zdálo, že jakožto volný hráč odejde po vypršení smlouvy za lepší nabídkou, kvůli koronavirové krizi by přijít nemusela. Tím spíš, když mu sportovní ředitel Tomáš Rosický údajně předložil velmi zajímavé podmínky.

Zatím se však pořád nic nepodepsalo a jednání se nikam neposunula. Ještě jsou však na to dva týdny...

Nejlepší střelci Sparty v posledních pěti sezonách po třiceti kolech:

2015/2016 - David Lafata - 26 zápasů, 20 branek
2016/2017 - David Lafata - 28 zápasů, 15 branek
2017/2018 - Josef Šural - 23 zápasů, 9 branek
2018/2019 - Guélor Kanga - 20 zápasů, 11 branek
2019/2020 - Guélor Kanga - 26 zápasů, 12 branek