Pardubice žene do první ligy i město, klubu poskytne téměř půl miliardy

Konkrétně 430 milionů dají Pardubice na rekonstrukci Letního stadionu, aby tamější klub mohl hrát první ligu následně doma. Stadion Pod Vinicí, na kterém Pardubičtí momentálně hrají, nesplňuje kritéria pro první ligu.  

Pardubice žene do první ligy i město, klubu poskytne téměř půl miliardy

Po rekonstrukci bude mít Letní stadion větší kapacitu a další parametry, které si vyžaduje první liga. V případě, že město nezíská žádné dotace, opraví stadion z úvěru. Financování zastupitelé odhlasovali už na podzim roku 2017. „Velice nás těší, že došlo pouze ke stvrzení toho, co zde již bylo započato, a že celý projekt pokračuje dále tak, jak bylo v loňském roce znovu zastupitelstvem odsouhlaseno,“ řekl pro média předseda představenstva FK Pardubice Vladimír Pitter, jehož slova citoval web sport.ceskatelevize.cz.

Opravy budou trvat kolem 20 měsíců. U stadionu by měl být i parkovací dům s kapacitou kolem 550 míst.  

Občansko-politická iniciativa Nechceme stadion na dluh shání 7000 podpisů, aby mohla uspořádat referendum. Tito lidé by chtěli stadion využít jinak než k fotbalu. „Kdyby tohle nastalo, tak si neumím představit, co by to pro nás znamenalo. Od roku 2016 pracujeme koncepčně na tom, abychom se dostali do nejvyšší soutěže. To byl jeden z cílů od chvíle, kdy jsme začali v Pardubicích znovu dělat fotbal,“ uvedl k této iniciativě Pitter.

Pokud Pardubice postoupí do první ligy, budou hrát v příští sezoně domácí zápasy v Mladé Boleslavi.