Dortmund udeřil v samotném závěru a udolal Düsseldorf, Bayern porazil Mönchengladbach

Kolo plné překvapení. Tak by se daly nazvat výsledky, kterých jsme se dočkali během sobotního odpoledne, kdy Brémy rozstřílely Paderborn, Frankfurt zase Herthu a Dortmund si došel pro výhru v ten nejméně očekávaný moment zápasu. Augsburg pak s dvěma Čechy na lavičce porazil Mohuč.

Ačkoliv z úst ředitele Borussie zaznělo, že je boj o titul již rozhodnutý, tak se hráči v žlutočerných dresech stále nevzdávají. Nyní to potvrdili v utkání s Düsseldorfem, se kterým dlouhých 95 minut sváděli bezbrankový boj, jenže pak si talentovaný Haaland naběhl na centr od Akanjiho a rozhodl o třech bodech svého týmu.

Souboj dvou posledních týmů v tabulce vyhrály Brémy, a to v naprostém stylu, když Paderborn rozstřílely 5:1. Domácí se snažili, střelecky pozadu nezaostávali, ale s připraveností svého soupeře se popasovat nedokázali.

O podobnou kanonádu se postarali hráči Frankfurtu, kteří přijeli na půdu Herthy Berlín, kde sice po prvním poločase prohrávali 0:1, ale i díky tomu, že se domácí Boyata nechal vyloučit, dokázali tento nepříznivý stav otočit na 4:1.

Vší sílou se do získání kýženého výsledku opřel také Bayern Mnichov, jenž sice zprvu doma s Mönchengladbachem prohrával 0:1, avšak následně utkání otočil na 2:1, čímž si jen pouhá tři kola před koncem soutěže stále drží sedmibodový náskok. Nyní jej už o titul připraví opravdu jen zázrak.

V neděli se pak Augsburg s Tomášem Koubkem a Markem Suchým na lavičce a Janem Morávkem na tribuně utkal na hřišti Mohuče a zvítězil 1:0, jediná branka zápasu padla přitom už v první minutě. Augsburg tak udělal velký krok za záchranou. Večer Schalke v derby remizovalo s Leverkusenem 1:1.

Bundesliga, 31. kolo:

Düsseldorf - Dortmund 0:1 (90.+5 Haaland)
Hertha - Frankfurt 1:4 (24. Piatek - 51. Dost, 62. a 86. A. Silva, 68. N‘Dicka)
Köln - Union Berlín 1:2 (90.+2 Cordoba - 39. Friedrich, 67. Gentner)
Paderborn - Brémy 1:5 (66. Sabiri - 20. a 39. Klaassen, 34. Osako, 60. M. Eggestein, 90.+2 Fullkrug)
Wolfsburg - Freiburg 2:2 (14. a 27. z pen. Weghorst - 43. Höler, 46. Sallai)
Bayern - Mönchengladbach 2:1 (26. Zirkzee, 86. Goretzka - 37. vlastní Pavard)
Mohuč - Augsburg 0:1 (1. Niederlechner)
Schalke 04 - Bayer Leverkusen 1:1 (51. Caligiuri z pen. - 81. Miranda vl.)