Kaša, Káčer, Herc a spol. proti rezervě Slavie neuspěli. Kromě Felipeho, Tijaniho či Oscara skóroval i testovaný Senegalec

Marek Jarolím má za sebou úspěšnou premiéru na lavičce slávistického béčka, které si v rámci čtvrtého kola Metal Conexion Cupu, což je letní liga, jíž mezi sebou hraje po ukončení ČFL šest týmů třetí nejvyšší soutěže, poradilo s béčkem Viktorie Plzeň poměrem 5:2.

Kaša, Káčer, Herc a spol. proti rezervě Slavie neuspěli. Kromě Felipeho, Tijaniho či Oscara skóroval i testovaný Senegalec

Zatímco západočeský výběr přijal na Xaverov posílený o hráče jako Herc, Díaz, Kaša či Káčer, v základu domácího souboru se kromě Koska a Markoviče představili z áčka také Joao Felipe, Oscar Dorley, Mohamed Tijani či Abdallah Sima, jehož sešívané "S" testuje z třetiligového Táborska.

Slávisté sice prohráli již po pěti minutách hry, kdy se po perfektním centru exžilinského Miroslava Káčera zapsal do střelecké listiny Christián Herc, duel nakonec skončil hokejovým výsledkem.

Za rezervní mužstvo lídra Fortuna:ligy, které je zatím na osmi bodech, postupně skórovali João Felipe, Mohamed Tijani, Oscar Dorley, Martin Douděra i zkoušený osmnáctiletý teenager ze Senegalu Abdallah Sima, jenž dorazil do Česka před pár týdny a ve středu uspěl díky přesné hlavičce.

Jak se kouči líbilo zapojení vybraných borců z kádru Jindřicha Trpišovského? "Kluci z A-týmu s sebou přinesli obrovskou chuť si zahrát. Přišla s nimi pochopitelně i velká kvalita. Byl to dobrý mix. Kluci, které tu máme, společně s nimi předvedli zase svojí kvalitu," liboval si povýšený Marek Jarolím.

Druhou trefu Viktorie pak zaznamenal devatenáctiletý forvard Pavel Hezoučký, jemuž se podařilo obejít i brankáře a zakončoval do prázdné svatyně.

Metal Conexion Cup na Xaverově:

SK Slavia Praha B - FC Viktorie Plzeň B 5:2 (3:1)
Branky: 21. Felipe (pen.), 31. Tijani, 35. Oscar, 57. Sima, 87. Douděra – 15. Herc, 52. Hezoučký.

Základ Slavie: Markovič – Hošek, Tijani, Vlček (C), Kosek – Křišťan, Oscar – Rigo, Kubáň, Felipe – Sima.

Základ Viktorie: Sváček – Koželuh, Kaša, Gabriel, Halász – Herc, Díaz, Káčer – Hezoučký, Kepl, Václavík.

Sešívaná škatulata se hejbala. Hyský jde k devatenáctce, Střihavka k patnáctce a béčku nově velí Jarolím