Všichni fotbalisté by měli spíš chtít hrát fotbal než trénovat, říká Frťala

Votroci po dvou venkovních remízách přivítají ve čtvrtek v podvečer Viktorii Žižkov, trenér Hradce Zdenko Frťala upozorňuje na jarní výborné výkony soupeře z Prahy 3.

Všichni fotbalisté by měli spíš chtít hrát fotbal než trénovat, říká Frťala

Po třech dnech další zápas. „V normálním týdenním mikrocyklu máte třetí den dva náročné tréninky, teď hrajeme zápas. Všichni fotbalisté by měli chtít spíš hrát fotbal,“ řekl v klidu Frťala pro klubový webu Hradce.

Hradec nebude moct počítat s Otto Urmou, který si odpyká trest kvůli čtvrté žluté kartě z duelu s Jihlavou. „Musíme si s tím poradit. Byli jsme připravení na to, že karty budou přibývat,“ uvedl trenér.

Zápas v Jihlavě se Hradci herně nepovedl a bod za remízu byl tak ziskem. „Jako každý zápas jsme si to rozebrali a jako po každém jsme si řekli, že už se musíme soustředit na další utkání. Není důvod mít v hlavách binec. Sedm zápasů jsme neprohráli, zároveň jsme si plně vědomí toho, že jsme poztráceli body, které jsme poztrácet nemuseli,“ nezačal panikařit devětačtyřicetiletý slovenský trenér.

Před zápasem s Viktorií Žižkov Frťala upozorňuje na jarní výborné výkony soupeře. „Čeká nás další aspirant postupu, který hlavně na jaře předvádí výborné výkony. Žižkov hraje náročný běhavý fotbal s napadáním, agresivitou,“ hodnotil soupeře trenér.