Na Letné byli na Kadlece hodní a díky smlouvě pořád nemusí dělat vůbec nic. Co studuje a kde se vidí dál?

Čerstvě osmadvacetiletému Václavu Kadlecovi, který se letos v únoru rozhodl kvůli neutichajícím zdravotním potížím ukončit profesionální kariéru, stále běží až do posledního červnového dne smlouva se Spartou.

Na Letné byli na Kadlece hodní a díky smlouvě pořád nemusí dělat vůbec nic. Co studuje a kde se vidí dál?

Díky tomuto pracovnímu dokumentu si může bývalý reprezentační útočník s minulostí v Eintrachtu Frankfurt či Midtjyllandu užívat starost o potomka a nemusí se věnovat žádné jiné činnosti.

"Zatím nedělám nic. Sparta byla tak hodná, že do třicátého června mi ještě pořád běží smlouva," ozřejmil v pořadu Tiki-Taka odchovanec Bohemians 1905, který se přesunoval do hierarchie letenského "S" ve svých šestnácti letech.

Myšlenky na budoucnost už se mu však v hlavě honí a fotbalovou branži by opouštět neměl. "Chtěl bych nějakým způsobem zůstat u fotbalu,“ pokračoval muž, jenž sehrál svůj poslední soutěžní zápas loni v březnu, když Sparta vysoko porazila před vlastním publikem Viktorii Plzeň.

Pole působnosti by mohlo být široké od trénování malých dětí až po úlohu televizního experta či spolukomentátora. Právě teď by se nabízela například role kondičního kouče. "Zároveň studuju fitness institut. Cvičit mě vždycky bavilo, takže určitě i něco takového," uzavřel v pořadu Tiki-Taka mistr české ligy ze sezony 2009/2010, jenž se před sedmi lety stěhoval do bundesligy za tři a půl milionu eur.

Kniha Tomáše Řepky z vězení „Deník ze dna“ aneb Jak bylo rebelovi v Alcatrazu