V týmu nám roste nový van Persie, dme se pýchou kabina Rudých ďáblů

Častokrát slýcháme názory, že slovní spojení jako „nový Messi“, „nový Ronaldo“ či „nový van Persie“ nedávají žádný smysl, protože každý hráč je svým způsobem výjimečný, ovšem pak je tu Luke Shaw, který se domnívá, že jeden z jeho spoluhráčů naprosto dokonale kopíruje slavnou nizozemskou legendu.

V týmu nám roste nový van Persie, dme se pýchou kabina Rudých ďáblů

„Mason Greenwood je rozený střelec. Sleduji ho každý den na tréninku, pokaždé se snaží být lepším a lepším. Osobně nevidím příliš důvodů, proč by se z něj jednou nemohl stát nový Robin van Persie. Oba dva mají naprosto totožný styl pohybu i myšlení,“ zmiňoval levý krajní bek Rudých ďáblů.

Luke Shaw se k Manchesteru United připojil v létě roku 2014 ze Southamptonu, a tedy si stihl po boku zkušeného nizozemského útočníka zahrát ještě aspoň jednu sezonu. A nutno dodat, že jen málokdo ho dokázal tak moc uchvátit.

„Robin si uměl skvěle nacházet volné prostory před brankou a navíc uměl zakončit oběma nohama. Totéž umí i Mason. Samozřejmě, ještě toho má hodně před sebou, ale už teď na sobě opravdu hodně dře, aby se jednoho dne mohl stát tím nejlepším. Věřím, že za nás nastřílí ještě moc gólů,“ dodával Shaw.

Zdali Greenwood naváže na tento předurčený potenciál, to je prozatím těžké tipovat. Co je však pozoruhodné, je to, že takového Robina van Persieho si do své poslední sezony v United vybral sám Sir Alex Ferguson. A svým hráčům dal jednoduchý úkol. „Najděte přihrávkou Robina a on vám vyhraje zápas!“ zněl taktický pokyn. A opravdu se tak i stalo. Ďáblové v sezoně 2012/13 slavili svůj poslední titul.