Studium trenérské licence? Po debatě se Slepičkou se Řepka kousne. Siegl je inspirací, Chovanec vzorem

Šestačtyřicetiletý internacionál Tomáš Řepka by se chtěl vrhnout do trenérského světa, s tím, že studium profilicence mu může trvat následující čtyři roky až do padesátky.

Studium trenérské licence? Po debatě se Slepičkou se Řepka kousne. Siegl je inspirací, Chovanec vzorem

S trénováním to však myslí smrtelně vážně. "Dlužím fotbalu strašně moc a chtěl bych teď všechno vrátit. Už před nástupem výkonu trestu jsem koketoval s myšlenkou, že se dám na trenérskou dráhu, ve vězení jsem se dokopal k tomu, že opravdu začnu s trenérskou licencí B. Od 18. června na mě čeká prvních čtyřicet hodin. Celkově jsou to čtyři roky studií. A já nejsem právě studijní typ. I proto jsem konzultoval cestu k profi licenci třeba s Mírou Slepičkou a vím, co mě čeká. Ale když to zvládl on, kousnu se a musím to dokázat i já," pronesl v interview na sport.cz bývalý sparťanský kapitán.

Ambice bude mít velké. "Na reprezentaci to asi nebude, protože pro nároďák jsou potřeba zkušenější a kvalitnější trenéři. Dětem a malým fotbalistům se také věnovat nemohu, protože nejsem pedagog a neměl bych nervy na to, kdyby se kluci nesoustředili jen na balon a fotbal. Takže uvidím. Budu sbírat zkušenosti a nechám čas plynout," ozřejmil někdejší stoper Fiorentiny a West Hamu United, jehož slova nabídl portál sport.cz.

Sám by si časem troufl klidně i na Spartu, ve které svého času asistoval Horst Siegl. "Rád bych, proč ne? V trenérské éře Michala Bílka zastával jednu dobu roli motivátora Horst Siegl. A perfektně, fungovalo to. Byl motivátorem, jakého kabina potřebovala. Sigi je velká legenda a Spartě tehdy hodně pomohl, protože ho respektovali všichni. I starší hráči," podotkl na sport.cz exreprezentant, jenž už není součástí prvoligové mapy osm let.

Jeho trenérským vzorem je Jozef Chovanec. "Ten mě ještě jako manažer Sparty přivedl z Ostravy na Letnou a pak mě vedl jako trenér ve Spartě i v reprezentaci. Byl v mé hráčské kariéře jedním z nejdůležitějších trenérů, protože mě strašně moc věcí naučil a dal. Byl přísný, ale zároveň i lidský, naladěni jsme byli na stejnou notu, a i díky němu jsem začal o fotbale víc přemýšlet," uzavřel na sport.cz Řepka.

Komplimenty mu poté vrátil i sám nynější předseda Komise rozhodčích FAČR, který v minulosti vedl nejen Spartu, ale také Krasnodar, Baniyas, Slovan Bratislava a českou reprezentaci. "Skutečně jsem ho přiváděl v éře Petra Macha z Ostravy do Sparty, léta jsem ho trénoval. Proto si ho umím představit v jakékoli roli. Už proto, že když se do něčeho pustí, chce to dotáhnout do konce. Proto věřím, že i trenérské studium zvládne. A jsem připraven mu pomoci, kdykoli bude potřebovat. A nejen to. Kdybych se snad ještě jednou vrátil do fotbalu jako trenér, dovedl bych si ho představit i jako svého asistenta. Hlavně proto, že bych se na něho mohl spolehnout," zaznělo z úst šedesátiletého odborníka, jehož citoval sport.cz.