Řepka považuje Limberského za skvělého člověka: Kolikrát je lepší než polovina hráčů v současné sestavě Sparty

Byť je plzeňský bek David Limberský legendou Viktorie a velkým nepřítelem sparťanských tribun, internacionál Tomáš Řepka dlouholetého plzeňského obránce uznává a v zimním přestupovém období dokonce hovořil o tom, že by si ho klidně ještě jednou dokázal představit na Letné...

Řepka považuje Limberského za skvělého člověka: Kolikrát je lepší než polovina hráčů v současné sestavě Sparty

V minulosti ho sice bývalý stoper Sparty, Fiorentiny či West Hamu nemusel, ovšem to už nyní neplatí. "Je pravdou, že jsem svůj názor na Davida zásadně změnil a považuju ho za skvělého člověka. Ve Spartě jsme se spolu příliš nepoznali, protože tam byl jen krátkou dobu, ale když jsem seděl, jako jeden z mála bývalých spoluhráčů mi pomáhal. A strašně moc. Vším, cigaretami, které mají ve vězení cenu zlata, zájmem, podporou, čímkoli, co jsem potřeboval. Klidně jsem si mohl říct o balík a on mi ho doručil. Ale když jsem o něm psal na Instagramu, bylo to kvůli fotbalu," uvedl v interview pro web fotbal.cz šestačtyřicetiletý exreprezentant.

Řepka se domnívá, že by o deset let mladší blonďatý zadák nehrál druhé housle na Praze 7 ani ve svých šestatřiceti letech. "Klidně bych ho na Letné viděl i v jeho letech, proč ne? Davidova první štace na Letné byla krátká a tehdy se neprosadil, teď to bude znít pro někoho paradoxně a pro Spartu ostudně, ale Limba je kolikrát lepší než polovina hráčů v současné sestavě Sparty," překvapil na stránkách sport.cz bývalý renomovaný střední obránce, jenž rozjížděl svou velkou kariérou v Baníku a před lety prošel také Dynamem České Budějovice.

Sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický se však k žádnému podobnému neperspektivnímu kroku neodhodlá. Řepku to nepřekvapuje a vyjadřuje pochyby zda je vůbec "Rosa" tím pravým ředitelem pro nejslavnější tuzemskou značku. "Toma znám dlouhá léta, a proto jsem nepředpokládal, že bude personou, která to ve Spartě vytrhne. Dokázal bych si ho představit na jiném postu, než na jakém je," doplnil na sport.cz muž s pětačtyřiceti mezinárodními starty, jenž by rád viděl ve svém oblíbeném klubu více známých tváří. "Vše je o lidech, kteří musí pracovat daleko víc. Lidé kvalitní odvádějící kvalitní práci. Sparťanské legendy, kterých je spousta a měly by dostat šanci. Věřím tomu, že pak by se klub posunul."

Zahustel musel ukončit sezonu, ale z Hradiště zmizet nemusí. Slovácko o něj má zájem a jedná se Spartou