Bejblova mise u reprezentační šestnáctky končí. Kdo mistra Evropy z roku 1996 vystřídá?

Český národní tým do šestnácti let bude mít od 1. července nového hlavního trenéra, jímž se stane šestačtyřicetiletý odborník Jiří Skála.

Bejblova mise u reprezentační šestnáctky končí. Kdo mistra Evropy z roku 1996 vystřídá?

Bývalý kouč třetiligové Jiskry Domažlice či druholigového Ústí nad Labem ve funkci ystřídá Radka Bejbla, jehož kontrakt vyprší právě poslední červnový den.

"Vážím si nové výzvy, která přede mnou je. Věřím, že u týmu U16 zúročím veškeré své dosavadní zkušenosti a že se budeme prezentovat atraktivní hrou, která bude vycházet z toho, co se kluci naučili ve výběru U15 Karla Havlíčka a také například v regionálních fotbalových akademiích,“ citoval web fotbal.cz slova někdejšího asistenta ve Viktorii Plzeň, se kterou se mu podařilo získat tři ligové primáty.

Skála, jenž ve své hráčské kariéře prošel i Slavií, Teplicemi, Boleslaví či Budějovicemi, je na mládež specialistou. Asistoval u dvacítky a nyní působí jako asistent i pozorovatel pro Lvíčata, jimž šéfuje Karel Krejčí. Úplně neopustil ani struktury Viktorie, kde působí jako mládežnický skaut.

Bejblův nástupce by měl připravovat nejlepší borce ve své věkové kategorii pro kouče sedmnáctky Petra Havlíčka. V dalších kategoriích působí David Holoubek, Jan Suchopárek a Jiří Žilák, jenž řídí dvacítku.

Je suis Šmíca! Fandové na něj útočí kvůli triku Sparty. I šéfům KSČ vadili mistři Evropy 76 v německých dresech