Zahustel musel ukončit sezonu, ale z Hradiště zmizet nemusí. Slovácko o něj má zájem a jedná se Spartou

Hlavní trenér sedmého Slovácka Martin Svědík musí před středečním soubojem se třináctou Karvinou řešit složení obrany. 

Zahustel musel ukončit sezonu, ale z Hradiště zmizet nemusí. Slovácko o něj má zájem a jedná se Spartou

Zatímco start defenzivního univerzála Patrika Šimka je nejistý, bek Petr Reinberk pyká za osm žlutých karet, stopku za červenou kartu proti Liberci má i Michal Kadlec a Ondřej Zahustel je po operaci zlomené ruky...

"Honza Palinek nebo Veliče Šumulikoski budou muset oprášit kopačky," zmínil své kolegy z realizačního týmu náročný kouč, jenž však podotkl, že nehodlá brečet a že se hráče pokusí nějak nahradit.

Kmenový hráč Sparty se podle jeho slov zranil v závěru nešťastně. "Není přitom náhodou, že si ruku zlomil. S brankářem Nguyenem se srazil při nekoordinovaném pohybu, protože byl při sprintu zezadu postrčen, což však asistent rozhodčího neviděl," vrátil se k souboji proti Slovanu pětačtyřicetiletý odborník.

"Má tříštivou zlomeninu ruky, v neděli už byl v Praze na operaci, bez ní by jeho rekonvalescence trvala déle," posteskl si bývalý stratég Jihlavy, Pardubic, Baníku či Mladé Boleslavi.

I když už ho v tomto ročníku 2019/2020 nepovede, zájem o spolupráci má dál a věří, že s ním bude v Uherském Hradišti spolupracovat i v příští sezoně. "O jeho dalším působení jednáme se Spartou, jejímž je hráčem, máme o něj zájem. Ale je jasné, že tato sezona už pro něj skončila," uzavřel Svědík.

Osmadvacetiletý rodák z Mladé Boleslavi si za tým Uherského Hradiště připsal od zimního příchodu šest ligových startů a jeden gól. V základní sestavě Slovácka však nefiguroval nikdy, vždy šel do hry až jako střídající a dohromady strávil na trávnících 137 minut čistého času. Jedinkrát v úvodní sestavě byl v rámci neúspěšného čtvrtfinále domácího poháru.