Kdy uvidíme Koláře chytat v zahraničí? Už brzy, říká Čech

Brankář Slavie Ondřej Kolář v posledním ligovém utkání proti Jablonci překonal Čecha v počtu nul za sezonu. Bývalý brankář Chelsea má pro jedničku sešívaných slova chvály.

Kdy uvidíme Koláře chytat v zahraničí? Už brzy, říká Čech

Kolář si proti Jablonci za výhru 5:0 připsal 18. nulu v ligové sezoně a překonal tak rekord, o který se dělil s Petrem Čechem a Zdeňkem Jánošem. „Bylo zřejmé, že pokud Slavia udrží nastavený trend a bude se jí dařit, tak rekord překoná. A to se i stalo. Sledoval jsem, kdy se to Ondrovi podaří a zda nebude muset nějakou dobu trpělivě čekat, ale zvládl to rychle,“ pochválil svého brankářského kolegu Čech na webu sport.ceskatelevize.cz.

Dle vítěze Ligy mistrů z roku 2012 Kolářovi pomohly k rekordu dobré výkony, ale i forma Slavie. „Aby se taková sezona vydařila, musí se sejít několik faktorů. Vlastní individuální výkon, týmová výkonnost, ale i trochu štěstí. Jsou chvíle, kdy se věci lámou, jako když soupeř zahodí jasnou šanci, trefí tyčku nebo jde míč o centimetr vedle - to jsou věci, které se ovlivnit nedají, ale samozřejmě k rekordům a k výjimečným sezonám patří,“ pokračoval.

Osmatřicetiletý bývalý reprezentant si myslí, že zahraniční angažmá Koláře nemine. „V Lize mistrů ukázal, že se může měřit s těmi nejlepšími. Je připravený na zahraničí, co se týče kvality a výkonů. Jestli je připravený začít sám od začátku a budovat si svou pozici, to je věc druhá,“ prohlásil. „Ale podle mě připravený je a nebude to dlouho trvat,“ dodal Čech.