Liberec našel nového specialistu na penalty, Hoftych je z jeho klidu a preciznosti nadšený...

Guinejský středopolař ve službách Slovanu Liberec Kamso Mara si během právě probíhající sezony nemůže stěžovat, že by mu nešly karty. 

Liberec našel nového specialistu na penalty, Hoftych je z jeho klidu a preciznosti nadšený...

Opora čtvrtého týmu tabulky, který už ztrácí na bronzovou pozici konkurenčního Jablonce pouhý bod (v úterý 2. června nepůjde v derby o málo), si totiž v dosavadním průběhu Fortuna:ligy přesvědčivě dokráčela pro osobní gólové maximum a aktuálně je na pěti trefách.

Někdejší středopolař Vlašimi či Vysočiny Jihlava, který v ročníku vynechal pouze jeden duel, se navíc stal na stadionu U Nisy novým specialistou na penalty, když v tomto směru převzal žezlo po Romanu Potočném, jenž už nějaký čas operuje v Baníku Ostrava.

V opětovně rozběhlé soutěži dokázal proměnit již čtyři pokutové kopy a nyní je pod Ještědem jejich dvorním exekutorem. "Je vidět, že je u nich Kaso naprosto v klidu. Není to o tom, že by penalty kopal do jednoho místa. Počká si a uklidí," pochválil svého svěřence liberecký kormidelník Pavel Hoftych.

To, že by při nejbližší příležitosti dostal šanci i někdo jiný, zatím při momentální sérii nehrozí. "Vždycky se může stát, že neproměníte, ale Kamso je kope famózně. Doufejme, že je takhle bude kopat pořád,“ doplnil jednapadesátiletý šéf Hybše, Baluty či Kuchty.

Právě o dva roky mladší exslávista s nedlouhou teplickou minulostí pro Maru vybojoval v domácím utkání třetí jedenáctku v řadě a status současného libereckého útočníka číslo 1 si užívá. "Chodím do všeho naplno. Mám hru založenou na tom, že jsem nepříjemný, důrazný a běhavý. V soubojích se nějak nachomítnu a myslím, že nejsem až tak pomalý, takže mě zfaulují. Důležité je, že nám to přináší body a úspěchy," uzavřel forvard, jenž dříve prošel také Bohemians 1905, Slováckem či Viktorií Žižkov.