Nejhorší sérii ze všech má Dynamo. Široký kádr tu není, hráči do ofenzivy chybí, lamentuje Horejš

Dynamo v Ďolíčku zaznamenalo čtvrtý ligový nezdar v řadě a žádné jiné mužstvo v šestnáctimístném peletonu nemá tak špatnou aktuální bilance. I kvůli tomu vypadl jihočeský nováček z první poloviny tabulky...

Nejhorší sérii ze všech má Dynamo. Široký kádr tu není, hráči do ofenzivy chybí, lamentuje Horejš

Proti Bohemians 1905 nevyšel Budějovicím hlavně první poločas. "Bylo to pro nás všechny velké zklamání, protože jsme působili matně. Neviděl jsem od týmu elán a touhu, aby s výsledkem něco udělali," mrzelo hlavního kouče Davida Horejše.

Za druhé dějství už své svěřence chválil. "Za druhý poločas musím kluky pochválit, protože makali tak, jak měli makat už od začátku. Asi to z nich spadlo, a pak tam dřeli jeden za druhého. Semkli se. Nakonec jsme uhráli v deseti lepší výsledek než v jedenácti," podotkl třiačtyřicetiletý odborník, jenž na Střeleckém ostrově vládne již od října 2015.

Mužstvo podle jeho slov trápí i absence. Proti Klokanům nemohli hrát záložníci Mršič či Javorek. "Chybí nám, široký kádr tu není, hráči do ofenzivy chybí," smutnil Horejš, jenž má přitom do útoku k dispozici hráče jako Schranz, Táborský, Rabušic i Ledecký a všichni dohromady zaznamenali v ligové sezoně 17 tref.

Pokud jde o tabulku, pozičně ještě propad znát příliš není, ale bodově již ano. "Musíme se zase vrátit k poctivé hře, která nás zdobila. Momentálně mi přijde, že si jdeme akorát zahrát fotbal a že se nemůže nic stát. Jako bychom byli furt v karanténě a sezonu chtěli nějak dohrát," uzavřel trenér Dynama, které čeká ve středu domácí bitva s desátou Sigmou Olomouc bez vyloučeného Tomáše Sivoka, jehož čeká disciplinární pauza.