TOP 5 nejmladších střelců v historii samostatné české ligy? Sparta má hned tři zástupce

Ofenzivně laděný talent momentálně šesté Sparty Adam Karabec má sice na svém kontě ve Fortuna:lize jen pár odehraných minut, jichž dosáhl proti Sigmě a Karviné, nicméně trefa už mu v jeho osobním výčtu nechybí.

TOP 5 nejmladších střelců v historii samostatné české ligy? Sparta má hned tři zástupce

Letenský odchovanec na ni dosáhl ve věku 16 let, 10 měsíců a 29 dnů, což mu v žebříčku historicky nejmladších ligových střelců vyneslo průběžnou třetí pozici.

Před Karabcem jsou pouze dva muži a to Tomáš Pilík z Jablonce s jeho nynějším spoluhráčem Adamem Hložkem, který na nejvyšší úrovni skóroval ještě o nějaké tři měsíce dříve...

"Jsem rád, že jsem pořád nejmladší,“ usmíval se nyní sedmnáctiletý teenager Hložek, jemuž se v právě probíhajícím ročníku podařilo překonat svou gólovou bilanci z uplynulé sezony.

Sám Karabec po závěrečném hvizdu na půdě MFK vyprávěl, že pro něj jde o vysněný nástup a zmínil, že obdržel spoustu gratulací.

Do základní sestavy trenéra Václava Kotala se ještě nehrne a váží si i toho, že může se sparťanským áčkem alespoň trénovat a dál se posouvat. "Dává mi to hodně. Mohu se zlepšovat po boku těch nejlepších,“ uzavřel nadějný Karabec, jenž může dosáhnout na ligový start č. 3 ve středu proti Teplicím.

A co zbylí muži seznamu? Václav Kadlec ukončil kariéru před pár měsíci a nyní třiačtyřicetiletý Petr Ruman, jenž si zahrál i za SpVgg Greuther Fürth či Mainz, se na nejvyšší úrovni loučil jedenáct let zpět v barvách Aalenu.

Pět nejmladších střelců v historii samostatné české ligy:

5. Petr Ruman 17 let a 5 dnů (Baník – Sparta 1:3, 7. listopadu 1993)
4. Václav Kadlec 16 let, 11 měsíců, 14 dnů (Sparta – Baník 1:0, 4. května 2008)
3. Adam Karabec 16 let 10 měsíců, 29 dnů (Karviná – Sparta 1:4, 31. května 2020)
2. Tomáš Pilík 16 let 7 měsíců, 18 dnů (Příbram – Brno 2:1, 7. srpna 2005)
1. Adam Hložek 16 let, 7 měsíců, 12 dnů (Sparta – Plzeň 4:0, 9. března 2019)