Kotal: Dobře jsme kombinovali, šance byly dobře připravené, nebyla to žádná náhoda

Sparta dokázala otočit duel s Karvinou a jako první klub v historii české nejvyšší soutěže pokořila metu 500 vítězných zápasů. Pro Václava Kotala na pozici hlavního trenéra A-týmu to bylo první ligové vítězství.

Kotal: Dobře jsme kombinovali, šance byly dobře připravené, nebyla to žádná náhoda

Trenér A-týmu se rozhodl do zápasu s Karvinou postavit obranou čtveřici Sáček, Štetina, Hancko, Frýdek. „Věděli jsme, že musíme něco změnit. Výkon v utkání s Plzní nebyl optimální. Šli jsme do toho utkání s nějakým záměrem, hráli ti hráči, kteří tam byli. Nevyšlo nám to, a proto jsme se vrátili k té stoperské dvojici Štetina – Hancko a Frýdek šel na beka,“ řekl na úvod trenér Kotal pro klubovou televizi.

Spartě začátek zápasu zase nevyšel. „Začátek nám zase nevyšel. Naštěstí rozhodčí gól neuznal. Myslím si, že jsme potom měli několik příležitostí skórovat, ale nakonec nás potrestal soupeř v době, kdy byl ošetřován Láďa Krejčí,“ hodnotil situaci trenér. „V poločase jsme si řekli, že to musí přijít, protože herně to je celkem v pořádku. Nakonec to tak dopadlo,“ pokračoval.

Výhra nebyla žádná náhoda. „Já myslím, že rozhodlo, jak rychle jsme se dostali do vedení. Klukům narostlo sebevědomí, velmi dobře jsme kombinovali a další šance byly dobře připravené, což je strašně důležité. Nebyla to žádná náhoda. Trpělivou kombinací jsme soupeře dostávali tam, kam jsme potřebovali a ty góly nakonec byly moc pěkné,“ těšilo Kotala.

Prohození křídel Letenským pomohlo. „Přehodili jsme křídla, protože levý obránce Karviné měl v prvním poločase problémy. Říkali jsme si, že to přehodíme, aby hráli každý po své noze a nakonec dali gól Hložek i Karlsson,“ dodal.