Rozrazil jsem dveře a nastal čas, abych dokázal, co ve mně je, říká Schumacher

Bohemians porazili České Budějovice a svým výkonem a prvním ligovým gólem k tomu pomohl i německý obránce Till Schumacher, který v první lize nastoupil k 33 utkání.

Rozrazil jsem dveře a nastal čas, abych dokázal, co ve mně je, říká Schumacher

Na první gól jsem musel hodně dlouho čekat. Doufám, že se příští týden prosadím znovu a bude to tak pokračovat dál. I když jsem defenzivní hráč, chci skórovat. Bylo to úžasné. Je ale velká škoda, že jsem to nemohl oslavit s fanoušky,“ uvedl Schumacher na webu sport.ceskatelevize.cz.

Dvaadvacetiletý obránce se v první lize trefil poprvé. „Hezčí gól jsem dal možná na tréninku, ale v zápasech jich moc nedávám. Byla to krásná trefa, ale zásluhu na ní nemám jen já. Od Davida Bartka to byla perfektní nahrávka. Polovina gólu je jeho,“ řekl skromně.

Pod bývalým trenérem Bohemians Martinem Haškem se v základní sestavě objevoval jen zřídka. „Minulý rok byl pro mě těžký, ale od příchodu nového kouče cítím, že mi věří. Hodně spolu mluvíme a myslím si, že jemu se moje hra zamlouvá. Předtím to pro mě bylo v Bohemians těžké, ale teď se cítím volně. Mám pocit, že jsem rozrazil dveře a nastal čas, abych dokázal, co ve mně je,“ prohlásil odhodlaně bývalý hráč Jihlavy.

Pro Českou televizi Schumachera pochválil i sám trenér Klusáček. „Je to hráč, který má slušné obě fáze hry – to znamená jak defenzivu, tak ofenzivu. Je pohyblivý a potřebuje akorát, aby měl zdravé sebevědomí.“