Teď už nic nebude jako předtím, i fotbal bude jiný, myslí si Messi

Kapitán Barcelony a argentinské reprezentace poskytl krátké vyjádření deníku El Pais týkající se pandemie koronaviru. Šestinásobný vítěz Zlatého míče si myslí, že už nic nebude jako předtím.

Teď už nic nebude jako předtím, i fotbal bude jiný, myslí si Messi

Téměř všichni máme pochybnosti o tom, jaký bude svět po tom, co se stalo. Okolo karantény a situace, která nás překvapila, hodně lidí to neneslo dobře, protože pandemie na ně měla velký vliv. Myslím si, že v této krizi jsme slyšeli hodně negativních rozhovorů, ale nic nemůže být horší než ztráta lidí, které máme nejraději. To způsobuje velkou frustraci a podle mě je to nejvíce nespravedlivé,“ řekl Messi.

Podle Argentince už nic nebude jako předtím. „Fotbal už nebude stejný. Nejen fotbal, ale i život bude jiný. Budeme vzpomínat na tuto pandemii s lítostí a frustrací kvůli těm, kteří nejvíce trpěli, když přišli o své blízké. Jsem taky velmi vděčný lidem, kteří bojovali s tím virem v nemocnicích,“ uvedl.

Vracíme se k tréninku, do soutěží, k tomu, co jsme dělali za běžných okolností, ale všechno bude potřeba dělat od znova a postupně. Bude to velmi náročné pro sportovce a pro každého, kdo musí změnit svoji pracovní rutinu,“ zakončil Messi.