Finančními potížemi stíhané Schalke 04 zažívá nejhorší časy za posledních 23 let

Tradiční bundesligový klub Schalke 04 se zmítá v krizi. V nejvyšší německé soutěži nevyhrál tým z Gelsenkirchenu již deset zápasů v řadě.

Finančními potížemi stíhané Schalke 04 zažívá nejhorší časy za posledních 23 let

Mužstvu se nedaří ani po koronavirové pauze - ze tří zápasů proti Dortmundu (0:4), Augsburgu (0:3) a Düsseldorfu (1:2) je na nula bodech a celkovém skóre 1:9.

S ohledem na deset utkání bez tříbodového zisku jde o nejhorší sérii za posledních 23 let. "Nemůžeme se prezentovat výkony, které jsme předvedli v posledních třech zápasech. Ze všeho vinit trenéra by ale nebylo správné. Všichni v klubu na tom máme svůj podíl. Kritika je kritikou nás všech. Všichni se musíme zlepšit," burcoval sportovní ředitel Jochen Schneider.

Důvěru má zatím i trenér David Wagner, jenž vede tým od loňského léta a před příchodem do Gelsenkirchenu vedl Huddersfield Town či rezervu Borussie Dortmund. "Spolu s Wagnerem půjdeme i do nového ročníku," vzkázal Schneider, jehož klub se bude chtít chytit již v sobotu proti Werderu Brémy.

Do konce sezony pak čekají momentálně devátý tým tabulky ještě střety s Unionem Berlín, Leverkusenem, Frankfurtem, Wolfsburgem a Freiburgem.

Vliv na slabší výkonnost by mohla mít i ekonomická krize. O velmi vážné až kritické situaci hovořil zástupce vedení Alexander Jobst již před pár týdny. "Je to existenční," zaznělo z jeho úst, což potvrdil také Schneider, jenž doplnil, že za současnou výsledkovou situaci částečně může i tento fakt.

Celek z Veltins Areny pro více než 62 tisíc diváků své V.I.P. permanentkáře požádal, aby nechtěli zpět sumy za duely, jichž se nemohou účastnit. Zaměstnavateli Nastasiče či Nübela nepomáhá ani rozběhnutí soutěže bez diváků, protože do pokladnice neproudí příjmy ze vstupného.