Plzeňští si na Spartu budou věřit i v poháru. Cítíme, že výsledek a výkon můžeme zopakovat, nebo ještě posunout dál, tvrdí Guľa

Dosavadní statistická čísla stále relativně nového trenéra Viktorie Adriana Guľy v českém prostředí jsou úchvatná. Z celkových šestnácti klání (mezi nimiž byly přípravné duely, zápasy Fortuna:ligy i vystoupení v MOL Cupu) totiž dokázal slovenský odborník vytěžit patnáct vítězství a pouhý jeden remízový výsledek.

Plzeňští si na Spartu budou věřit i v poháru. Cítíme, že výsledek a výkon můžeme zopakovat, nebo ještě posunout dál, tvrdí Guľa

Dlouhou vítěznou šňůru si nástupce Pavla Vrby prodloužil i na Letné, kde se obvykle neloupí body snadno. "Cením si týmového výkonu, nasazení. Vítězství na Spartě je vynikající," pochvaloval si šéf Kalvacha, Chorého, Havla a spol.

Za nějaké tři týdny nastoupí tabulkově druhá Plzeň na Spartě znovu a to v rámci semifinálové fáze MOL Cupu. Jak důležitý bude pro sebevědomí úspěch z tohoto týdne? "Je hodně cenné. Cítíme, že výsledek a výkon můžeme zopakovat, nebo ještě posunout dál. Věřím, že na to máme," pokračoval renomovaný šéf plzeňského realizačního týmu s minulostí u slovenské jednadvacítky či Žiliny.

Pokud jde o útok na titul, vedoucí Slavia je stále vzdálena na rozdíl osmi bodů. V základní části i nadstavbě však bude ve hře ještě 30 bodů, protože do konce zbývá rovných deset zápasů. "Díváme se jen na sebe. Vítězství na Spartě si chvilku užijeme, ale hned už myslíme na další zápas s Mladou Boleslaví," upozornil čtyřiačtyřicetiletý odborník zodpovědný za výkony a výsledky západočeské značky z Doosan arény.

Proti zmíněnému celku z města automobilů, který před pár dny nestačil těsně na Slavii, však budou jeho mužstvu chybět krajní zadáci Radim Řezník a David Limberský. Nastává tedy šance pro jejich konkurenty. "Jednou ta čtvrtá karta přijít musela. Budeme připravení, do zápasů jsme chystali všechny hráče, aby cítili, že jsou součástí mužstva. Když je prostřídáme, může nám to i pomoci," uzavřel Guľa, jenž zatím ve Fortuna:lize nezná nic jiného, než výhry.

Beauguel, přiznal, že vsadil vše na sílu: Chtěl jsem to napálit tak, aby to zničilo bránu