V tabulce pravdy na tom nejsme špatně, můžeme pomýšlet i výš, avizuje útok na desítku kouč Bohemians

Vršovičtí Klokani se do toho ve svém Ďolíčku proti teplickým Sklářům opřeli a jednoznačným výsledkem 4:0 i před zrakem V.I.P. permanentkáře Ivana Trojana se přiblížili vysněnému desátému místu na rozdíl tří bodů.

V tabulce pravdy na tom nejsme špatně, můžeme pomýšlet i výš, avizuje útok na desítku kouč Bohemians

Pakliže by se jim do konce základní části podařilo vklínit do nejlepší desítky, zahráli by si v nadstavbové skupině o Evropu.

"Jsme rádi, protože toto vítězství je hodně cenné. Může nám dát klid pro zbytek sezony z hlediska spodku tabulky. Pokud zvládneme následující zápasy, můžeme pomýšlet i výš, což bylo naším cílem," vzkázal hlavní kouč zelenobílého souboru Luděk Klusáček.

Na předstihnutí desáté Sigmy je ještě pět kol a na vlastním kolbišti jsou hráči Bohemians hodně silní. "Ve skrytu duše máme pořád, že šance je, i když chvilkami to vypadalo, že odstup je velký. Ono to ale trošku zkresluje, protože máme doma ještě hodně zápasů a v tabulce pravdy na tom nejsme špatně. Myslím si, že je reálnější o to zabojovat, a uděláme všechno pro to, abychom se o to pokusili," vyprávěl po jasném triumfu třiapadesátiletý odborník, jemuž u Botiče asistuje Erich Brabec.

Podanému, Jindřiškovi, Vackovi, Pulkrabovi a spol. pomohlo podle slov kouče i šest přípravných utkání, které vršovický celek absolvoval před samotným restartem. "Chtěl jsem hrát hodně zápasů, protože jsou nejlepším ukazatelem toho, jak na tom hráč je. Žádný trénink to nenahradí, všechno je v zápasech, i když to jsou jenom přáteláky. Proto jsme jich hráli tolik. Věřím, že nám to pomohlo," líčil někdejší kormidelník vysočiny Jihlava, který v duelu sáhl do nominace brankářů, posadil Patrika Le Gianga a nasadil jeho dosavadního náhradníka Romana Valeše. "Oba podávají vyrovnané výkony. Rozhodovali jsme se na základě momentální výkonnosti a Vali to tím výkonem ve středečním zápase potvrdil. Povedlo se mu udržet čisté konto, takže jsme rádi," zakončil své hodnocení úspěšné středy Klusáček, jehož tým čeká poslední květnový den střet s Dynamem České Budějovice.