Schick pomohl Lipsku k remíze, Schalke jede s prázdnou z Düsseldorfu

Osmadvacátým kolem pokračuje německá Bundesliga, kde se první místo v tabulce pokusil obhájit Bayern Mnichov. Bavorský obr nakonec na horké půdě Borussie Dortmund zvítězil zásluhou jediné branky, kterou vstřelil v závěru prvního poločasu Kimmich.

Zatímco duel mezi Brémami a Mönchengladbachem branku nenabídl, divokou přestřelku bylo možné spatřit ve Frankfurtu, který si nakonec rozdělil body s Freiburgem za remízu 3:3. Dařilo se Wolfsburgu, který vyloupil domácí půdu Leverkusenu a zvítězil 4:1.

Lipsko se doma postavilo proti soupeři z Berlína a již v prvním poločase muselo dotahovat, neboť se za hosty prosadil Grujič. Klostermann srovnal stav a po změně stran se trefil i český legionář Patrik Schick, jenže osm minut před koncem základní hrací doby srovnal na konečných 2:2 Piątek.

Bundesliga - 28. kolo:
Dortmund - Bayern 0:1 (43. Kimmich)
Brémy - Gladbach 0:0
Frankfurt - Freiburg 3:3 (35. Silva, 79. Kamada, 82. Chandler - 28. Grifo, 67. Petersen, 69. Höler)
Leverkusen - Wolfsburg 1:4 (85. Baumgartlinger - 43. a 75. Pongračić, 64. Arnold, 68. Steffen)
RB Lipsko - Hertha 2:2 (24. Klostermann, 68. Schick - 9. Grujić, 82. z penalty Piątek)
Augsburg - Paderborn 0:0
Düsseldorf - Schalke 2:1 (63. Hennings, 68. Karaman - 53. McKennie)
Hoffenheim - Köln 3:1 (11. a 46. Baumgartner, 48. Zuber - 60. Kainz)
Union Berlín - Mainz 1:1 (33. Ingvartsen - 13. Baku)