Zázemí máme na dobré úrovni, ale finančně jsou na tom mnohé kluby lépe, posteskl si opavský patriot Grussmann

FC Slezský Opava, který je v tabulce až patnáctý, si v posledních dnech zavázal dlouhodobou smlouvou svého funkcionáře Aloise Grussmanna.

Zázemí máme na dobré úrovni, ale finančně jsou na tom mnohé kluby lépe, posteskl si opavský patriot Grussmann

Proč se rozhodl prodloužit, když měl i nabídky z jiných klubů? "Jsem Opavák, prožil jsem tady krásné roky jako hráč i teď v posledních letech v nové funkci. Od ledna roku 2014, kdy jsem tady začal oficiálně pracovat, jsme tady prožili parádní chvíle. Postup do druhé ligy, finále poháru, postup do nejvyšší soutěže. Je toho fakt moc. Byli jsme víceméně domluvení už předtím, než přišel koronavirus. Teď už jsme to jen dotáhli do konce. Musím říct, že Opava pro mě byla volbou číslo jedna," ozřejmil v interview pro web sfc.cz pětapadesátiletý manažer.

Nynější prioritou číslo 1 je udržet ve městě nejvyšší soutěž. "Samozřejmě. I proto jsem podepsal smlouvu, byť jsme v lize předposlední. Nikam neutíkám. Víme, že pro nás bude konec ligy těžký, ale pro záchranu uděláme všechno. Chceme být pravidelným účastníkem ligy, potřebujeme stabilizovat klub i co se týče financí a postupně se v lize zvedat tak, abychom se věčně nemuseli pohybovat v sestupových vodách. Zázemí máme na dobré úrovni, ale finančně jsou na tom mnohé kluby lépe. Potřebujeme více hracích ploch, protože dost možná přijdeme o dvě travnatá hřiště za koupalištěm. Jarda Rovňan to coby výkonný ředitel s městem řeší. Pokud se chceme nadále udržet ve špičce co se týče práce s mládeží, budeme potřebovat nejen nahradit tato dvě hřiště, ale musí vyrůst i další. Klidně čtyři a víc. Jedině tak budeme dál vychovávat hráče, které jsme pak schopni prodat do nejlepších klubů. Možností by se nám otevřelo daleko víc, přitom i teď se v naší sestavě objevuje pět, šest odchovanců," pokračoval na stránkách sfc.cz někdejší záložník Betisu Sevilla, Vítkovic, Baníku, Sigmy i Třince, jenž oblékal trikot Opavy v letech 1993 - 2001.

Kromě toho, že hraje Opava již ve středu od 18:00 velice důležité derby s Karvinou, se aktuálně ve Slezsku řeší i to, že řadě hráčů současného áčka vyprší k třicátému červnu buď smlouva, nebo dohoda o hostování. "Musím říct, že jak pro ně, tak pro nás, je to těžká situace. Potřebujeme kluky vidět ve více zápasech. Chceme se s nimi domluvit tak, abychom prodloužili jejich stávající smlouvy do konce soutěžního ročníku. Jde také o hráče, kterým k 30. červnu končí hostování. Musíme se domluvit také s jejich mateřskými kluby, určitě s nimi budeme jednat. Když jsme byli na Ligovém grémiu, se zástupci daných klubů už jsem hovořil a říkali, že s tím nemají problém, takže věřím, že se dohodneme," uzavřel Grusssmann, jenž považuje za obrovskou výhodu skutečnost, že ze zbylých šesti utkání základní části Fortuna:ligy se Balcárkův výběr představí hned čtyřikrát na vlastním stadionu, takže odpadá cestování.