Někteří mají bolístky. Snad bude indisponovaných hráčů co nejméně, říká po neúspěchu na Julisce Kučera

Druholigový šlágr na Julisce ovládla Dukla a přiblížila se druhé Jihlavě na rozdíl pouhého bodu, což znamená, že se vrátila do hry o čelo tabulky. Tým Vysočiny by pak mohla přeskočit v rámci 18. kola ještě tento týden Zbrojovka.

Někteří mají bolístky. Snad bude indisponovaných hráčů co nejméně, říká po neúspěchu na Julisce Kučera

Jak se hodnotil neúspěšný výjezd do hlavního města kouči hostů Radimu Kučerovi? "Určitě se na Julisce dalo bodovat. Ne druhou stranu musím říci, že jsme bodu nebyli zase tak blízko. Mrzí mne, že jsme v první půli nedohráli daleko více akcí po zisku míče do ohrožení domácí branky. Duklu jsme tak mohli potrestat. Naopak jsme prospali oba začátky zápasů. Zejména mne mrzí druhý a rozhodující gól, kterému předcházela špatná komunikace mezi gólmanem Vejmolou a stoperem Dioufem. Místo toho, abychom získali jasný balón, tak jsme inkasovali... A pak je strašně těžké s Duklou hrát, protože dobře kombinuje a my se hodně nadřeli na každý zisk míče. Ve druhém poločase jsme si vytvořili vlastně jen jednu velkou šanci, kdy hlavička Novotného po centru Javůrka letěla nad břevno. Bod by pro nás byl určitě hodně cenný," pronesl na webu fcvysocina.cz šéf Klobásy, Zoubeleho a spol.

Dá se mluvit o tom, že by jeho tým dejvické mužstvo něčím překvapilo či zaskočilo? "To se nedá říci. Domácí pod vedením trenéra Skuhravého razí svoji kombinační hru, nic na ní nezměnili. Hráli to, co jsme čekali. Nečekané možná bylo naše rozestavení 3-4-3 a náš takticky záměr, který se dařilo naplňovat spíše v první půli. Ve druhém dějství už to nebylo ono," všiml si Kučera.

V Jihlavě už musí myslet dál. V pátek 29. května totiž přivítají na domácím kolbišti Varnsdorf a papírově budou jasným favoritem. "Z porážky se musíme otřepat a dát mužstvo dokupy. A to i po zdravotní stránce, protože někteří hráči mají bolístky. Věřím, že to do pátku zvládneme a že indisponovaných hráčů bude co nejméně," uzavřel na stránkách fcvysocina.cz šestačtyřicetiletý odborník, jenž v minulosti vedl Znojmo i Baník.