Kotal: Pracovali jsme na organizaci hry, abychom eliminovali přednosti Plzně

Letenští hlásí, že fotbalové hladovění je u konce a na zápas s Plzní se nemohou dočkat. Dle trenéra Kotala bude hodně záležet na organizaci hry.

Kotal: Pracovali jsme na organizaci hry, abychom eliminovali přednosti Plzně

Sparťani měli zhruba pět týdnů přípravy na zápas s Plzní. „Hodně jsme pracovali na individuální technice, kolektivní technice a řešení herních situací. Vzhledem k tomu, že se Plzeň prezentuje stálým kádrem, mají málo změň, to mužstvo je velmi dobře sehrané a organizované, tak jsme pracovali i na naší organizaci hry, abychom mohli ty přednosti Plzně eliminovat,“ řekl pro klubovou televizi trenér Kotal.

Je Plzeň jiná než ve Vrbově éře? „Určité rozdíly tam vidím, hlavně při zakládáním útoku, ale kvůli naší taktice víc prozrazovat nechci,“ uvedl. „Chceme uspět hlavně v tom vstupu, abychom si vytvořili pozitivní atmosféru v týmu,“ dodal sedmašedesátiletý trenér.

Hráči se shodují, že se na zápasy těší. „Po té dlouhé pauze jsem natěšený, asi jako celý tým a půjdeme tam s tím, že chceme vyhrát,“ hodnotil před zápasem Adam Hložek. „Je to všechno o nás. Záleží, jak se budeme koncentrovat a co všechno do toho dáme,“ doplnil ho Štetina.

Přes tu pauzu jsme potrénovali a teď už nemůžeme ztrácet body. Musíme se dostat aspoň na to čtvrté místo a vyhrát pohár,“ prozradil plány Hložek.