Mají silná křídla Navrátila s Petrželou, vypichuje Jemelka nebezpečné zbraně Slovácka

Čtyřiadvacetiletý stoper Sigmy Václav Jemelka dosud nasbíral v nejvyšší české soutěži 77 startů. Na vystoupení s pořadovým číslem 78 by měl dosáhnout již v úterý v Uherském Hradišti, kde je doma Slovácko.

Mají silná křídla Navrátila s Petrželou, vypichuje Jemelka nebezpečné zbraně Slovácka

Jak se po vynucené dvouměsíční přestávce cítí? "Já osobně dobře. A myslím si, že i tým je připravený a naladěný na zápasy. Každý se s danou situací musí poprat, nikdo z nás ji nezažil a možná už dlouho nezažije. Musíme se s tím poprat tak, abychom byli co nejlépe připraveni na nadcházející zápasy. Doufám ale, že se liga dohraje. Zatím ještě probíhají testy a jsou i nějací nakažení hráči. Takže zatím je to všechno takové o hlavě," přiznal odchovanec hanáckého klubu z Androva stadionu, jehož slova vyšla na webu sigmafotbal.cz.

Jak se těší na náročný program formou dvou duelů týdně? "Určitě to bude náročné, ale určitě je lepší hrát než trénovat. Zatím nemáme žádného zraněného hráče, až na dlouhodobě zraněného Martina Nešpora. Takže tým je podle mě připravený a dostatečně široký na to, abychom si s tím náročným herním režimem poradili," ozřejmila opora zadních řad Sigmy.

Jakou stopu zanechaly na jeho domovském klubu střety s druholigovými soupeři Prostějovem a Zbrojovkou? "Ty zápasy pro nás nebyly úplně optimální. V tom prvním jsme dostali, jak se říká, facku, ale ty dva další už byly mnohem lepší. Nejdůležitější byla rotace v kádru, kdy jsme se my stopeři i ostatní v týmu prostřídali, abychom byli všichni na ten těžký program, který nás čeká, připravení," uvedl na sigmafotbal.cz svěřenec trenéra Radoslava Látala, který nastupuje ve stoperské dvojici s Vítem Benešem.

Jak vidí nejbližšího protivníka, kterým je lépe postavené 1. FC Slovácko? "Slovácko je velice nepříjemný soupeř. Mají silná křídla Navrátila s Petrželou. Vybavuji si, že Petržela posledně unikl zrovna mě středem hřiště a byl z toho gól. Je to hodně bojovné mužstvo, hrají jednoduše nahoru za obránce, právě na ta křídla, takže na ta si musíme dávat pozor," varoval defenzivní pilíř Olomouce, s níž je mimochodem v souvislosti s letní přestávkou spojován Roman Hubník.