Chceme titul v Mnichově, kam patří, hlásí Müller. Jakými dalšími slovy straší Dortmund?

Bayern Mnichov nadělil o víkendu Eintrachtu pět branek a postaral se o nový bundesligový rekord - ještě žádný jiný klub totiž nevstřelil během sedmadvaceti kol hned 80 gólů.

Chceme titul v Mnichově, kam patří, hlásí Müller. Jakými dalšími slovy straší Dortmund?

Nesporný podíl na tom měl i Thomas Müller, který rozesmutnil fanoušky Frankfurtu jednou trefou a jednou asistencí a už vyhlíží úterní obří šlágr na půdě Dortmundu, který je pouze čtyři body zpět...

Největšího konkurenta postrašil tím, že nasazení bude stoprocentní i s nulovou atmosférou. "Musíme jít za hranici možností. Proti Dortmundu ukážeme, že umíme hrát s mimořádnou porcí vášně i bez diváků. Je to pro nás zásadní týden, potřebujeme všechno vyhrát. Těšíme se a chceme titul v Mnichově, kam patří," vzkázal třicetiletý reprezentant Německa, který nedávno v Allianz Areně prodoužil kontrakt až do roku 2023.

A jak se na nadcházející střet titánů dívá jeho nadřízený? "Doufáme, že úterní duel bude atraktivní. O ničem se ještě nerozhodne, ať už bude výsledek jakýkoli. Liga je velmi vyrovnaná, zvlášť čelo tabulky, které předvádí pohledný fotbal," doplnil svého svěřence hlavní kouč bavorského giganta Hansi Flick, který měl po posledních třech bodech velmi dobrou náladu a vynesl do nebes hned několik hráčů včetně obránce Davida Alaby. "To, jak hraje na pozici stopera, jak udržuje naši obranu nedotčenou, je prvotřídní," rozplýval se.

Bojovně naladění jsou však i ve vestfálském Signal Iduna Parku. Kupříkladu zadák Manuel Akanji zatím s Bayernem zná jen domácí výhry. "Doufám, že další vítězství je na nás. Chci prodloužit vítěznou domácí sérii," uzavřel čtyřiadvacetiletý reprezentant Švýcarska, jenž dorazil do barev BVB v úvodu roku 2018 z Basileje za více než 21 milionů eur.