Matějovský: Máme dostatečnou kvalitu, abychom Slavii obrali o body a udrželi pohárovou pozici

Pro úterní utkání proti Slavii (hraje se od 20:00) chybí mladoboleslavskému kouči Jozefu Weberovi, který by rád vršovickému soupeři oplatil podzimní těsnou porážku 0:1, hned sedm hráčů. 

Matějovský: Máme dostatečnou kvalitu, abychom Slavii obrali o body a udrželi pohárovou pozici

Obránce Jaroslav Zelený hostující v Boleslavi právě ze Slavie nemůže hrát kvůli dohodě klubů, stoper Daniel Pudil je v disciplinárním trestu za čtyři žluté karty, jeho parťák ze stoperského dua Alexei Tataev má disciplinární trest na dvě utkání za osm žlutých karet, kapitán a špílmachr Marek Matějovský je v rekonvalescenci po druhé operaci achilovky, ofenzivní záložník David Pech je v rekonvalescenci po operaci kotníku a po operaci kolena jsou stále v rekonvalescenci další středopolaři Dominik Mašek i Tomáš Wiesner.

Byť je výše zmíněnému exsparťanovi Marku Matějovskému již 38 let, proti mistrovi z Edenu bude nesporně chybět. "Moc jsem se na Slavii těšil, ale už od ledna po první operaci jsem věděl, že tento zápas nestihnu. Nicméně Slavia je hodně lákavý soupeř, každý ji chce porazit," ozřejmil bývalý reprezentant Česka.

Až do přerušení ligy sešívaní během jara příliš přesvědčiví nebyli a ztratili polovinu svého náskoku na Plzeň. Může Boleslav pokračovat v další bodové loupeži na úkor lídra tabulky? "Jednoznačně ano. Na podzim jsme na jejím hřišti podali slušný výkon a dost ji potrápili, bohužel jsme v závěru neproměnili penaltu. Věřím ale, že máme dostatečnou kvalitu, abychom ji obrali o body," doplnil někdejší záložník Readingu.

Jeho chlebodárce je před pětadvacátým kolem na pátém místě. Může postavení, které by ho vystřelilo do předkola Evropské ligy, udržet i ve zbytku soutěže? "Věřím a budu klukům fandit, aby se to povedlo. Jak už jsem řekl, máme dostatečnou kvalitu, abychom postavení udrželi," zaznělo z úst velezkušeného nestora.

Ten zatím bude fandit pouze na dálku a přihlížet bude výhradně domácím kláním. "Dokud budu mít berle, tak jsem rozhodnutý, že nikam jezdit nebudu, protože by to bylo dost komplikované. Jakmile je však odhodím, a bude se ještě liga hrát, tak bych se s mužstvem někam ven vydal," uzavřel Matějovský.