Limberský si v Plzni běží pro novou smlouvu a v Doosan aréně by měl oslavit i 37. narozeniny

Šestatřicetiletý exreprezentant David Limberský se sice nalézá v pokročilém fotbalovém věku, nicméně v plzeňských barvách by se ho mohla týkat i sezona 2020/2021.

Limberský si v Plzni běží pro novou smlouvu a v Doosan aréně by měl oslavit i 37. narozeniny

Jak zaznělo na stránkách Deníku Sport, západočeský veterán jedná s vedením Viktorie o novém kontraktu, který by se prodloužil v případě, že mu vydrží zdraví.

Jeden z nejlepších levých beků samostatné české ligy, který v barvách Plzně debutoval v létě 2003 proti Viktorii Žižkov a od té doby nasbíral na nejvyšší tuzemské provni 379 vystoupení, svým mladším spoluhráčům stále stačí...

"K Limbovi mám neuvěřitelný respekt. K jeho věku a ke všemu dalšímu. Pořád hraje s obrovskou zkušeností, nadhledem, vynikají jeho silné stránky. Od doby, co jsem přišel do Plzně, si dělá srandu z toho, že bude končit. Ale vůbec na něm nevidím, že by končit měl. Všechno zvládá, na tréninku vypadá velice dobře. Je to hráč, který týmu obrovsky pomůže," rozplýval se na jeho adresu serverm iSport.cz citovaný exsparťan Aleš Čermák.

Podepsáno ještě není nic, ale v průběhu dalších týdnů se to může změnit. Obráncův slovenský nadřízený Adrián Guľa totiž nehledí na věk, nýbrž na výkonnost a ta zatím tomu, jenž kraluje žebříčků první české ligy v přihrávkách, jichž nasbíral již 10 775, nechybí...

Na nejvyšší úrovni a ve svých Štruncových sadech by tak měl letos v říjnu oslavit i své sedmatřicáté narozeniny. To vše i přesto, že je součástí kádru i mladší Adam Hloušek a že si klub pořídil z Liberce dalšího bývalého letenského obránce Matěje Hybše.