Legendy Chelsea Terry a Lampard se dali na trenéřinu. Budou úspěšní, ví jejich bývalý kouč

Úspěšná éra Chelsea spojená se ziskem Ligy mistrů v roce 2012 a několik ligových trofejí je spojena zejména se jmény Petr Čech, Didier Drogba, Frank Lampard a John Terry. Ani jeden z nich už není aktivním hráčem, Lampard a Terry se dali na trenéřinu.

Legendy Chelsea Terry a Lampard se dali na trenéřinu. Budou úspěšní, ví jejich bývalý kouč

Oba dva jsou zatím velmi nezkušení trenéři. John Terry po odchodu z Chelsea zamířil do Aston Villy, kde rok hrál jako stoper a poté změnil zaměstnání, od roku 2018 v Aston Ville dělá asistenta trenéra. A podle všeho by od příští sezóny mohl dělat v první nebo druhé anglické lize i hlavního trenéra, nabídky prý má.

Frank Lampard sice také není moc zkušený, rok koučoval druholigové Derby, což bylo jeho první angažmá, a málem se mu podařilo postoupit do Premier League. Po roce v Derby jej angažovala jeho milovaná Chelsea v reakci na odchod kouče Sarriho a pod Lampardovým vedením se Blues docela daří.

Nikdo tak nepochybuje o tom, že na svou úspěšnou hráčskou kariéru Terry i Lampard naváží i jako trenéři. Tento názor sdílí i Carlo Ancelotti, legendární trenér, jenž současně koučuje Everton, a také bývalý manažer Chelsea, jenž byl u vítězství v Premier League. "Frank je skvělý trenér a jsem si jistý, že na něj naváže i John Terry," věří italský kouč, jenž má zkušenosti s AC Milán, Juventusem, Realem Madrid, Paris Saint-Germain, Neapolí, Bayernem Mnichov či Chelsea.