Odrovnání Salaha ve finále Ligy mistrů? To byl od Ramose geniální tah, myslí si Chiellini

Zkušený obránce z řad italského Juventusu se v rozhovoru pro deník AS rozpovídal o finále Ligy mistrů z roku 2018, kde Liverpool válčil s Realem Madrid, jemuž podlehl 1:3.

Odrovnání Salaha ve finále Ligy mistrů? To byl od Ramose geniální tah, myslí si Chiellini

Z tohoto zápasu lze snadno vyčíst, že dokud byl na hřišti Mohamed Salah, Liverpool na svého soupeře tlačil a víceméně kontroloval i samotný průběh. Pak ovšem došlo k osobnímu souboji, v němž se ruka egyptského křídelníka zahákla pod tělo Ramose, jenž padal k zemi. A neštěstí bylo rázem na světě.

„Kritici mohou říct, že je Ramos explozivní, necitlivý a že občas zaviní extra góly, ale zároveň má charakteristiky, které nikdo jiný nemá. Úplně bez problému by z něj z fleku mohl být útočník a rovněž je to nepostradatelný hráč do důležitých utkání. A proč nepostradatelný? Protože dělá rozhodnutí, která se pohybují mimo lidské chápání,“ zmiňoval Chiellini, který tím reagoval třeba právě na ten faul na Salaha.

„To, jak Salaha odrovnal, byl v ten moment naprosto geniální tah. Ramos vždy říkal, že ho nechtěl zranit, ale určitě si musel být vědom, že když jakéhokoliv protihráče takto chytíte, tak mu v devíti z deseti případů zlomíte paži,“ připomínal zkušený italský obránce zákrok, po němž musel egyptský křídelník ze hřiště, načež Real začínal vyrovnávat hru a nakonec pak i převzal otěže.

„Ramos je prostě důležitý člověk. Bez něho by hráči jako Varane, Carvajal nebo Marcelo nebyli tak dobří. Kdyby tam nebyl, pak je madridská obrana bezradná,“ uzavřel Chiellini.