Starosta Madridu Real v lásce moc nemá. Nebýt rozhodčího, tak mají méně trofejí, říká

Členové městské rady u velkých měst a obecně politikové nedávají moc najevo své sympatie k fotbalovým klubům. Alespoň ne veřejně. To ale není případ starosty španělského hlavního města, jenž má očividně raději Atletico než Real.

Jose Luis Martinez-Almeida, starosta Madridu, má ve skutečnosti rád všechny městské kluby. "Upřímně fandím každému klubu z našeho města a moc bych si přál, abychom letos potřetí viděli finále Ligy mistrů Real Madrid-Atletico Madrid," přiznává Almeida. "Ale doufám, že tentokrát by to vyhráli Atleti," vyjadřuje Almeida své sympatie.

Madridské derby ve finále Ligy mistrů proběhlo už dvakrát, konkrétně v letech 2014 a 2016. A obojí bylo pořádné drama. Zatímco v prvním vedli Atleti celý zápas a Real srovnal až za pět minut dvanáct, o dva roky později to bylo naopak, přestože Atletico vyrovnávací branku vstřelilo dříve než Sergio Ramos v Lisabonu.

Právě finále v Miláně 2016 ale doprovázela kontroverzní situace. Skóre otevřel opět Sergio Ramos, jeho gól ale padl z ofsajdu, kterého si nevšiml rozhodčí Clattenburg, respektive jeho asistenti. "Jsem starosta Madridu a chci být objektivní, ale oba zápasy skončily po 90 minutách 1:1. Teď je řada na Atleticu! Doufám, že to třetí finále nebude pískat Clattenburg," přeje si Almeida.